Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2015 sausio 25d. 18:13 , atnaujinta: 2015 sausio 25d. 18:43

ES užsienio reikalų ministrų susitikimas dėl Ukrainos rengiamas ketvirtadienį

Federica Mogherini
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Federica Mogherini

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Federica Mogherini nusprendė ketvirtadienį surengti neeilinį užsienio reikalų ministrų susitikimą dėl Ukrainos.

„Kviečiu neeilinį Užsienio reikalų tarybos susitikimą kitą ketvirtadienį dėl Ukrainos“, – socialiniame tinkle „Twitter“ sekmadienio vakare parašė F.Mogherini.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius būsimą susitikimą sekmadienį su F.Mogherini aptarė per pokalbį telefonu.

Iš pradžių planuota, kad susitikimas gali įvykti jau pirmadienį. Tačiau, atrodo, tam nepritarė Prancūzija. Anksčiau naujienų agentūra „Unian“ rašė, kad Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent'as Fabiusas tądien negalėtų atvykti.

L.Linkevičius padėtį Ukrainoje aptarė su aukštais ES ir NATO pareigūnais

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius padėtį Ukrainoje sekmadienį telefonu aptarė su aukštais Europos Sąjungos (ES) ir NATO pareigūnais.

Ministras BNS sakė su ES užsienio politikos vadove Federica Mogherini aptaręs, kaip Europa galėtų reaguoti į Rusijos remiamų separatistų veiksmus, ir kalbėjo apie galimybę pirmadienį surengti neeilinį ES užsienio reikalų ministrų susitikimą.

Su NATO pajėgų vyriausiuoju vadu JAV generolu Philipu Breedlove'u L.Linkevičius kalbėjosi apie suaktyvėjusius Rusijos karių ir Maskvos remiamų separatistų veiksmus Rytų Ukrainoje.

„Karių buvimas Luhansko ir Donecko regione, ne tik ties Mariupioliu, bet ir kitur, yra tikrai padidėjęs. Vykdoma karinė akcija neįmanoma be labai sudėtingos karinės technikos, kuri yra teikiama iš Rusijos kariuomenės“, – BNS sakė ministras.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Linas Linkevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Linas Linkevičius

Latvija inicijuoja ES diplomatijos vadovų susitikimą 

Latvijos užsienio reikalų ministerija šeštadienį paskelbė pranešimą, kuriame pasmerkė smurto eskalavimą rytų Ukrainoje ir paragino sušaukti Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikimą.

„Latvijos užsienio reikalų ministerija kategoriškai smerkia naują smurto bangą Ukrainos rytuose. Tampa vis aiškiau, kad prorusiškų teroristinių grupuočių puldinėjimai Mariupolyje ir kitose vietos rytų Ukrainoje, nežmoniškai ir ciniškai veikiant prieš civilius gyventojus, visiškai patvirtina faktą, kad Rusija nesuinteresuota šio konflikto taikiu sureguliavimu“, – sakoma URM pranešime.

Ministerija pridūrė, kad „Rusijos pasiūlytos „taikios iniciatyvos“ ir dalyvavimas daugiašalėse derybose tikriausiai tebuvo kaukė ir veiklos imitavimas“. Agresijos organizatoriai turi suvokti, kad tarptautinė bendruomenė ryžtingai ir griežtai reaguos į tolesnį konflikto eskalavimą, pažymėjo ministerija.

Tikimasi, besivystantys įvykiai bus aptarti Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje, o Latvija ragina artimiausiu laiku sušaukti nepaprastąjį ES užsienio reikalų ministrų susitikimą, sakoma Latvijos, kuri šiuo metu pirmininkauja bendrijai, pranešime.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojai patvirtino, kad Mariupolio apšaudymas iš salvinės raketų ugnies sistemų „Grad“ vyko iš teritorijos, kontroliuojamos prorusiškų separatistų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min