-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

ES vyriausiasis derybininkas perspėjo britų parlamentarus: šalies ateitis – jų rankose

Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinės Karalystės ateitis priklauso nuo jos įstatymų leidėjų, kitą savaitę tvirtinsiančių „Brexit“ susitarimą su Briuseliu.
Michelis Barnier
Michelis Barnier / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Manoma, kad Jungtinės Karalystės parlamentas gruodžio 11 dieną atmes premjerės Theresos May vyriausybės pasiektą susitarimą su Bendrija.

Tačiau M.Barnier davė tvirtą atkirtį naujų derybų dėl sutarties siekiantiems „Brexit“ šalininkams pareikšdamas, kad dabartinis svarstomas susitarimas yra „vienintelis ir geriausias įmanomas susitarimas“.

Th.May laukia sunki užduotis įtikinti parlamentą palaiminti šį susitarimą, kuriam nepritaria net dešimtys valdančiosios Konservatorių partijos parlamentarų. Taip pat neaišku, kokiu keliu toliau eis premjerė toliau, kai jos pačios postui iškilo grėsmė.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Theresa May
AFP/„Scanpix“ nuotr./Theresa May

Dvejus metus deryboms dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES vadovavęs M.Barnier Europos regionų komiteto atstovams Briuselyje pareiškė, kad išstojimo susitarimo patvirtinimas JK ir Europos parlamentuose yra „visko pagrindas“.

„Jeigu nebus sutarties, nebus pereinamojo laikotarpio, nebus pasitikėjimo britais pagrindo, ant kurio mes turime kurti mūsų ateities santykius“, – sakė M.Barnier.

„Dabar laikas visiems prisiimti atsakomybę už save. Britų parlamentas balsuos dėl šio sutarties teksto ir dėl būsimų santykių per kelias artimiausias dienas.

Tai yra balsavimas, nuo kurio priklauso jų šalies ateitis“, – kalbėjo ES derybininkas.

Th.May trečiadienį patyrė dar vieną ataką, kai jos vyriausybė buvo priversta paviešinti teisines išvadas dėl kovą numatyto išstojimo iš Bendrijos.

Tačiau M.Barnier pakartojo ES poziciją, jog apie derybų dėl išstojimo sutarties atnaujinimą negali būti kalbos.

„Mes pasiekėme subalansuotą susitarimą, kuris, atsižvelgiant į sudėtingas aplinkybes ir „Brexit“ sudėtingumą, yra vienintelis ir geriausias įmanomas susitarimas“, – pareiškė M.Barnier.

Vienas didžiausią britų parlamentarų susirūpinimą keliančių klausimų yra vadinamasis „apsidraudžiamasis planas“ (backstop), kuriuo po išstojimo iš Europos Sąjungos būtų siekiama išvengti patikrinimų prie sienos su Airija.

Vyriausybės vyriausiasis teisininkas perspėjo dėl rizikos, kad Britanija muitų atžvilgiu galėtų neribotam laikui įstrigti muitų atžvilgiu neparankioje padėtyje, neturėdama galių vienašališkai pasitraukti, o Šiaurės Airija faktiškai būtų atskiras ekonominis darinys.

Tai ypač gąsdina „Brexit“ palaikusius parlamentarus iš Th.May konservatorių partijos. Jie sako, kad tokiu atveju Jungtinė Karalystė bus priversta amžinai laikytis ES taisyklių ir nedalyvaus jas nustatant.

Th.May pralaimėjimas parlamente kitą savaitę gali išprovokuoti balsavimą dėl nepasitikėjimo vyriausybe ir pirmalaikius rinkimus. Tai lemtų tolesnį labai chaotišką „Brexit“ procesą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius