Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Estija ir Suomija pasirašė susitarimą dėl naujo elektros kabelio tiesimo

Elektra
Photos.com / Elektra
Šaltinis: 15min
0
A A

Estijos ir Suomijos elektros perdavimo sistemų operatoriai pasirašė išankstinį susitarimą dėl antrojo 300 mln. eurų (408,4 mln. JAV dolerių) vertės elektros kabelio tiesimo tarp dviejų šalių.

Pirmoji Estijos ir Suomijos jungtis „Estlink 1“ – pirmoji Baltijos šalių jungtis su kuria nors Vakarų Europos šalimi – pradėjo veikti 2006 metų pabaigoje. Antroji jungtis „Estlink 2“ turėtų pradėti veikti ne anksčiau kaip 2013 metų pabaigoje.

„Finngrid“ ir „Elering“, kurios atsako už atitinkamai Suomijos ir Estijos elekros perdavimo sistemas, pasirašė išankstinį susitarimą dėl antrosios nuolatinės srovės jungties tiesimo„, – pareiškė Finngrid“.

„Planuojamos perdavimo jungties pajėgumas sudaro 650 megavatų (MW), o projekto sąnaudos sudaro apytiksliai 300 mln. eurų“, – teigiama įmonės pareiškime.

Pasirašius išankstinį susitarimą, bus priimtas galutinis sprendimas dėl kapitalo investicijų, tačiau tik tuo atveju, jeigu Estijos didmeninė elektros energijos rinka bus atverta, kaip planuojama, ir jeigu Europos Sąjunga (ES) prisidės prie projekto finansavimo ir skirs jam 100 mln. eurų, pareiškė „Finngrid“.

„Galutinis šalių susitarimas dėl projekto bus pasirašytas priėmus sprendimą dėl kapitalo investicijų“, – pareiškė įmonė.

Dabartinės jungties pajėgumas siekia 350 MW. „Naujoji jungtis prisidės prie Baltijos elektros energijos rinkos ir Šiaurės rinkos integracijos ir padidins elekros energijos tiekimo saugumą Baltijos šalyse“, – pareiškė „Finngrid“.

Be „Estlink 1“, Baltijos šalių rinkos tebėra sujungtos su kitomis buvusioms sovietinėmis respublikomis. Visoms trims šalims siekiant mažinti priklausomybę nuo Rusijos energijos tiekimo, Lietuva planuoja sujungti savo elektros energijos sistemą su Lenkija ir Švedija. 
 

Komentarai
Temos Suomija , Estija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min