Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 29d. 12:31

Estija pradeda pirmininkavimą ES Tarybai

Estijos vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Estija pradeda pirmininkavimą ES Tarybai

Estija nuo liepos pradžios pradeda pusę metų truksiantį pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai. Pirmininkavimo metu daugiausiai dėmesio ketinama skirti ES ekonomikai ir skaitmeninei rinkai, be to, šalis ketina diskutuoti apie jai svarbią temą - laisvą duomenų keitimąsi.

„Estijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybos motto yra „Vienybė per balansą“. Pirmininkavimo metu pagrindiniai prioritetai yra bendroji rinkas ir skaitmeninės rinka. Estijai ypač svarbi tema yra laisvas duomenų keitimasis, todėl bus kalbama ir apie tai“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Estijos vyriausybės ES reikalų vadovas Klenas Jaarats.

Anot jo, papildomi pirmininkavimo prioritetai bus saugumas ir gynyba, migracija bei žiedinės ekonomikos plėtra. Jis dar pridūrė, kad Estija mąsto, jog reikia iš anksto galvoti ir apie ES ateitį po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš bendrijos 2019 metais.

S.Sikkutas: „Estija daro dalykus skaitmeniniu būdu Kodėl? Labai paprasta – mes tiesiog esame maži, todėl darant dalykus skaitmeniniu būdu leidžia mums būti žymiai didesniems. Pirmiausia, simboliškai, nes užimame nedidelė vietą pasaulyje, bet taip pat ir tikrąją to žodžio prasme per e-rezidenciją.“

Estijos ekonomikos reikalų ministerijos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Siimas Sikkutas žurnalistams kalbėjo, kad ES skaitmeninė bendroji rinka Estijai yra svarbi, nes per ją maža šalis gali atrodyti žymiai didesnė pasaulyje.

„Estija daro dalykus skaitmeniniu būdu Kodėl? Labai paprasta – mes tiesiog esame maži, todėl darant dalykus skaitmeniniu būdu leidžia mums būti žymiai didesniems. Pirmiausia, simboliškai, nes užimame nedidelė vietą pasaulyje, bet taip pat ir tikrąją to žodžio prasme per e-rezidenciją“, – teigė S.Sikkutas.

E-rezidencija yra Estijos skaitmeninė programa, per kurią kitose šalyse gyvenantys žmonės nuotoliniu būdu gali užsiregistruoti Estijoje ir čia įkurti verslą. Šiuo metu šioje programoje yra užsiregistravę 21,2 tūkst. rezidentų, kurie yra įkūrę 3,3 tūkst. įmonių.

Estija oficialiai ES tarybai pusę metų pradės pirmininkauti nuo liepos 1 dienos. Antrąjį 2017 metų pusmetį pirmininkauti ES Tarybai turėjo Jungtinė Karalystė, tačiau jos žmonėms pernai nusprendus, jog šalis turi trauktis iš ES, buvo nuspręsta Estijos pirmininkavimą paankstinti pusmečiu. Estija pirmininkavimą ES Tarybai perima iš Maltos.

Nors dauguma sprendimų bus priimami derybose Briuselyje, didesnio dėmesio sulauks ir Talinas – pirmininkavimo metu vyks daugiau nei 200 ekspertinio lygio susitikimų. Taip pat keliolika susitikimų vyks ir ministrų lygmenyje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jeanas-Claude'as Junckeris
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jeanas-Claude'as Junckeris

Pirmininkavimo pradžiai pažymėti Estija ketvirtadienį vakare rengia atidarymo ceremoniją. Joje kalbės į šalį atvykstantis Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ir Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris.

Šešis mėnesius Estija bus atsakinga už ES Tarybos, į kurią renkasi visų šalių atstovai, veiklą, atstovaus šiai institucijai derybose su Europos Komisija ir Europos Parlamentu bei pristatys ES poziciją santykiuose su trečiosiomis šalimis ir tarptautinėmis organizacijomis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min