Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Estija pradėjo darbą Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje

Niujorke ketvirtadienį įvyko oficiali ceremonija, per kurią prie Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos salės buvo iškelta joje darbą pradedančios Estijos ir kitų išrinktų narių vėliavos.
Estijos vėliava
Estija pradėjo darbą Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje / Photos.com nuotr.

Estija buvo išrinkta nenuolatine JT Saugumo Tarybos nare 2020–2021 metų kadencijai.

Estijos nuolatinis atstovas prie JT Svenas Jurgensonas sakydamas kalbą per ceremoniją pabrėžė, kad Jungtinių Tautų Saugumo Taryba gali daug padaryti, kad palengvintų žmonių kančias pasaulyje ir išsaugotų tarptautine teise paremtą tvarką.

Šalies užsienio reikalų ministerija nurodė, kad per savo kadenciją JT Saugumo Taryboje Estija sieks užtikrinti nepakitusias valstybių sienas, ginti žmogiškąjį orumą ir diegti bendrai sutartas normas į kibernetinės erdvės reglamentavimą. Talinas taip pat mano, kad svarbu stiprinti mažų valstybių balsą ir didinti Saugumo Tarybos darbo skaidrumą.

JT Saugumo Tarybai priklauso 15 šalių, iš jų penkios – JAV, Rusija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė ir Kinija – yra nuolatinės jos narės.

Drauge su Estija 2020–2021 metų kadencijai į Tarybą buvo išrinktas Nigeris, Tunisas, Vietnamas bei Sent Vinsentas ir Grenadinai. Dar metus joje dirbs Belgija, Vokietija, Dominikos Respublika, Indonezija ir Pietų Afrikos Respublika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius