Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Estija priėmė įstatymą, leidžiantį naudoti įšaldytą Rusijos turtą žalai Ukrainai atlyginti

Estijos parlamentas trečiadienį priėmė įstatymą, numatantį, kad pagal tarptautines sankcijas įšaldytas Rusijoje esančių asmenų turtas gali būti panaudotas karo žalai Ukrainai atlyginti.
 / AP
/ AP

Už įstatymą balsavo 65 Rygikogo nariai, o trys buvo prieš.

Vyriausybės inicijuotu teisės aktu bus sukurtas nacionalinis mechanizmas, užtikrinantis „valstybės agresorės finansinę atsakomybę už žalą, padarytą sunkiausiais tarptautinės teisės pažeidimais“.

Jis sudarys galimybę asmenų ir įmonių, prisidėjusių prie neteisėtų Rusijos veiksmų, turtą, įšaldytą pagal sankcijas, naudoti atlyginimui už Rusijos padarytą žalą Ukrainai.

Parlamento konstitucinio komiteto pirmininkas Hendrikas Johannesas Terrasas (Hendrikas Johanesas Terasas) sakė, kad įšaldyto turto panaudojimo teisinio reglamentavimo sukūrimas yra sudėtingas uždavinys, kurį sprendžia kelios sąjungininkės ir tarptautinės organizacijos, o Estija yra viena pirmųjų, žengusių tokį žingsnį.

„Rusija yra valstybė agresorė, todėl jos padarytos karo žalos atlyginimo našta negali būti palikta Ukrainai ir jos sąjungininkėms. Rusija yra atsakinga už padarytą žalą ir turi prisiimti šią atsakomybę“, – pažymėjo jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius