Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Rinkimus Lietuvoje sukritikavę Estijos dešinieji sulaukė G.Landsbergio atsako

Estijos valdančiojoje koalicijoje esančios dešiniųjų partijos EKRE vadovai išsakė svarstymų, kad Lietuvoje per Seimo rinkimus galėjo būti manipuliacijų, ir dėl to sulaukė Lietuvos bei Estijos užsienio reikalų ministrų kritikos.
EKRE vicepirmininkas Martinas Helme
EKRE vicepirmininkas Martinas Helme / „Scanpix“/AP nuotr.

Apie tariamą rinkimų manipuliavimą Lietuvoje ir Rumunijoje „Tre Raadio“ laidoje kalbėjo partijos pirmininkas finansų ministras Martinas Helme ir jo tėvas buvęs vidaus reikalų ministras Martas Helme.

Kaip rašo Estijos visuomeninis transliuotojas, politikai kalbėjo, kad rinkimais manipuliavo vadinamoji „giluminė valstybė“ – šiuo terminu apibūdinamas neskaidrus įtakingų veikėjų tinklas, veikiantis nepriklausomai nuo politinės valdžios.

Kilus ažiotažui, vėliau partijos pirmininkas Martinas Helme paaiškino, kad laidoje kalbėjo apie žiniasklaidos ir liberalų įtaką stumiant savo kandidatus, bet neminėjo, kad rinkimai būtų klastojami.

„Lietuva ir Rumunija buvo trumpai aptartos, bet daugiau kontekste apie tai, kaip žiniasklaida ir interneto gigantai manipuliuoja visuomene, o liberalų frontas stumia savo veikėjus. Niekada nebuvo minima, kad šiose šalyse būtų rinkimų sukčiavimų“, – feisbuke parašė jis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./EKRE lyderis Martas Helme
AFP/„Scanpix“ nuotr./EKRE lyderis Martas Helme

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu sakė paprašęs jo paaiškinimo. Jis pabrėžė, kad Lietuva ir Rumunija yra partnerės, o Estija kaip valstybė neturi jokių klausimų dėl jų rinkimų procesų.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis savo socialiniuose tinkluose pareiškė, kad EKRE vadovų tikėjimas Lietuvos demokratija padėtų tikėti jų sveika nuovoka.

„Brangus Martinai, brangus Martai. Lietuva kaip ir Estija atkūrė nepriklausomybę demokratine mūsų žmonių valia. Pasitikėjimas demokratija ir sveika nuovoka padėjo mums sustiprinti ir suartinti savo šalis. Jūsų tikėjimas mūsų demokratija padės mums tikėti jūsų sveika nuovoka“, – parašė G.Landsbergis.

Estijos konservatorių liaudies partija EKRE žiniasklaidoje dažnai vadinama kraštutinių dešiniųjų partija. Ji savo tikslu skelbia paramą jaunoms šeimoms, imigracijos ir emigracijos ribojimą, prieštarauja LGBT teisių plėtimui, nori apriboti dėstymą rusų kalba mokyklose, kad jose daugiau būtų dėstoma estų kalba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius