Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Estijos gynybos ministerijoje šaudęs vyras turėjo apie šimtą šovinių ir daugiau nei dešimt sprogmenų

Ekstremali situacija: Estijos Gynybos ministerijoje aidėjo šūviai
„Scanpix“ nuotr. / Ekstremali situacija: Estijos Gynybos ministerijoje aidėjo šūviai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Estijos gynybos ministerijoje ketvirtadienį šaudęs Karenas Drambjanas su savimi turėjo daugiau nei dešimt sprogmenų ir apie šimtą šovinių, pranešė premjeras Andrus Ansipas.

„Tai, kas nutiko, žinoma, labai nemalonu. Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie dalyvavo sureguliuojant šią situaciją – visų pirma, savanoriškosios sukarintos organizacijos „Kaitseliit“ nariams, kurie saugojo pastatą ir veikė labai profesionaliai. Apsauginės durys užsitrenkė, todėl šaudęs asmuo, kuris, kaip paaiškėjo, buvo 1954 metais gimęs Estijos pilietis K.Drambjanas, negalėjo nueiti toliau“, – sakė vyriausybės vadovas Estijos visuomeninio transliuotojo naujienų laidoje.

Pasak A.Ansipo, šaulys turėjo pakankamai šovinių.

„Jis dažnai keitė apkabas ir šaudė į policininkus“, – sakė premjeras ir pridūrė, kad iš pareigūnų niekas rimtai nenukentėjo. Vienam policininkui kulka nubrozdino ausį, o kitam perskrodė drabužius, tačiau kūno nepalietė.

A.Ansipas taip pat nurodė, kad ministerija darbą atnaujins sutvarkius pastatą.

Pasak A.Jegorovo, K.Drambjanas mėgino politiniais metodais prisidėti prie šios problemos sprendimo: 2009-aisiais jis kandidatavo į Mardu miesto tarybą, tačiau nebuvo išrinktas.


K.Drambjaną griebtis ginklo galėjo paskatinti nepasitenkinimas nacionaline politika

Armėnijoje gimusio K.Drambjano mėginimas užgrobti Estijos gynybos ministeriją galėjo būti protestas prieš nevietinių gyventojų padėtį šalyje, mano, jo buvęs partijos kolega ir draugas Anatolijus Jegorovas.

„Gerai pažinojau Kareną ir, kaip partijos kolegą, ir tiesiog, kaip žmogų. Tai žmogus, kuriam buvo būdingas gilus teisybės jausmas. Jam, kunigaikščių giminės, aukšto Armėnijos bažnyčios veikėjo palikuoniui, buvo kategoriškai nepriimtinos jokios nacionalizmo apraiškos Estijoje ir šalies nacionalinėje politikoje“, – sakė A.Jegorovas ketvirtadienį interviu naujienų agentūrai „Interfax“.

Anksčiau A.Jegorovas buvo Estijos jungtinės liaudies partijos, kurios dauguma narių buvo rusakalbiai, generalinis sekretorius. Ant šios partijos pamatų vėliau buvo sukurta Estijos jungtinė kairioji partija.

Pasak A.Jegorovo, K.Drambjanas mėgino politiniais metodais prisidėti prie šios problemos sprendimo: 2009-aisiais jis kandidatavo į Mardu miesto tarybą, tačiau nebuvo išrinktas.

„Neatmetu, kad jis planavo akciją, kuri turėtų didžiulį politinį rezonansą“, – sakė A.Jegorovas.

Jis taip pat neatmetė, kad K.Drambjanas su asmeniniu ginklu, kuriam laikyti turėjo leidimą, nuėjo būtent į Gynybos ministeriją, nes šiai žinybai vadovauja Martas Laaras, garsėjantis kaip vienas iš nacionalizmo lyderių, aktyviai pasisakantis už griežtą politiką nevietinių gyventojų atžvilgiu, taip pat parašęs ne vieną knygą apie estų esesininkus ir vadovaujantis nacionalistinei „Tėvynės“ ir „Res Publica“ sąjungai (IRL).

A.Jegorovo nuomone, imtis tokių veiksmų K.Drambjaną galėjo paskatinti ir asmeninės problemos. Jis buvo paėmęs didelį kreditą žentui, tačiau dukters vyro reikalai nesusiklostė ir šis nusižudė.

„Kažkada K.Drambjanas buvo sėkmingas verslininkas, tačiau jam uždraudė užsiimti teisininko praktika, nes, pasak jo paties, jis neturėjo pažymos apie estų kalbos mokėjimą“, – paaiškino A.Jegorovas.

Prieš dvejus metus K.Drambjanas neteko darbo ir nesugebėjo vykdyti savo įsipareigojimų pagal lizingo sutartį, todėl bankas atėmė iš jo automobilį „Volvo“, o vasarį teismo vykdytojas varžytinėse pardavė jo 47,4 kv.m būtą už 17 256 eurus.

Be to, K.Drambjanas sirgo sunkia diabeto forma, kuri varžė jo galimybes dirbti teisininku. Būdamas bedarbis jis neturėjo sveikatos draudimo. „Todėl neatmetu, kad visos tos jo pečius prislėgusios bėdos ir tapo šios akcijos motyvu“, – sakė A.Jegorovas.

Ketvirtadienį Estijos policija gavo pranešimą apie mėginimą užgrobti Gynybos ministeriją. Pareigūnams buvo pranešta, kad į ministerijos pastatą pateko vyras, kuris su savimi turėjo du pistoletus ir krepšį, pilną sprogmenų bei dūmadėžių. Čia jis paleido kelis šūvius ir susprogdino savadarbį sprogdinimo įtaisą.

Per specialiųjų pajėgų operaciją nusikaltėlis buvo nukautas, daugiau niekas nenukentėjo.

Dėl įvykio iškelta baudžiamoji byla. Tyrimą atlieka saugumo policija ir Šiaurės apygardos prokuratūra.

Oficialiai K.Dramjano motyvai kol kas nežinomi.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min