Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 3d. 16:19

Estijos gynybos ministras: gyventojai turi būti pasirengę apsiginti

Estijos kariai
Linos Andziukevičiūtės nuotr. / Estijos kariai

Estija gali apginti savo laisvę tik drauge su sąjungininkais, antradienį pareiškė šalies gynybos ministras Margusas Tsahkna.

„Mes galime apginti savo laisvę tik drauge su savo draugais ir sąjungininkais“, – sakė ministras, kalbėdamas paliaubų 1918-1920 metų Išsivadavimo kare 97 metinių minėjimo ceremonijoje Taline.

„Laisvė ir nepriklausomybė nėra savaime suprantamos, kaip mums norisi manyti. Todėl svarbu, kad Estijos tauta turėtų valios gintis, realiai sugebėtų save apginti ir tai padaryti kartu su mūsų sąjungininkais“, – pabrėžė ministras.

Estijoje antradienį minimos paliaubų 1918-1920 metų Išsivadavimo kare 97-osios metinės, visoje šalyje iškeltos nacionalinės vėliavos.

Tradiciškai 10 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku, kai 1920 metų sausio 3-ąją buvo nutraukti kovos veiksmai, visa šalis nuščiuvo tylos minutei.

Estijos išsivadavimo karas prasidėjo 1918 metais lapkričio 28 dieną. Šiose kovose gindami nepriklausomybę estų kariai kariavo su raudonarmiečiais ir vokiečių kariuomenės junginiu, į kurio sudėtį įėjo Landesveras ir vadinamoji Geležinė divizija.

1920 metų vasario 2 dieną kariaujančios šalys Tartu mieste pasirašė taikos sutartį.

Pagal sutarties sąlygas, Rusija atsisakė visų teisių į savo buvusią koloniją – Estiją ir pripažino jos nepriklausomybę. Tartu sutartis buvo pasirašyta po Estijai pergalingo karo už nepriklausomybę nuo Rusijos ir tapo pirmąja taikos sutartimi, kurią pasirašė frontų žiedo smaugiama bolševikinė Rusija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Karas Estija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min