TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Estijos, Latvijos ir Lietuvos parlamentų nariai pasmerkė Rusijos įsiveržimą į Ukrainą

Benediktas Juodka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Benediktas Juodka
Šaltinis: 15min
0
A A

Estijos, Latvijos ir Lietuvos parlamentų Užsienio reikalų komitetų pirmininkai Marko Mihkelsonas, Ojars Eriks Kalnins ir Benediktas Juodka išplatino bendrą pranešimą, kuriame griežtai smerkia Rusijos įsiveržimą į Ukrainą bei ragina visas atsakingas Europos Sąjungos ir NATO institucijas tinkamai reaguoti į susiklosčiusią situaciją.

Griežtai smerkiame Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų įsiveržimą į Ukrainos teritoriją. Tikslingi Rusijos Federacijos veiksmai, pažeidžiantys dvišalius ir daugiašalius susitarimus dėl Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo, ir jos tiesioginė parama teroristų kariniams daliniams kelia grėsmę ne tik Ukrainos ir jos kaimyninių šalių, bet ir Europos Sąjungos (ES) ir NATO valstybių narių saugumui ir stabilumui Europoje.

Kreipiamės į ES ir NATO politinius lyderius, ES ir NATO valstybių narių parlamentus ir visą tarptautinę bendruomenę ir raginame imtis skubių veiksmų, siekiant sustabdyti Rusijos Federacijos agresiją prieš Ukrainą ir užtikrinti Ukrainos teritorinį vientisumą ir visų ES ir NATO valstybių narių saugumą. Raginame 2014 m. rugpjūčio 30 d. vyksiančiame Europos Vadovų Tarybos susitikime ir 2014 m. rugsėjo 4–5 d. vyksiančiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime pareikalauti nedelsiant išvesti Rusijos Federacijos ginkluotąsias pajėgas iš Ukrainos teritorijos ir priimti sprendimus dėl tolesnių veiksmų, įskaitant karinio bendradarbiavimo su Ukraina stiprinimą ir platesnių ekonominių ir politinių sankcijų Rusijos Federacijai taikymą.

Pabrėžiame kiekvienos suverenios valstybės teisę ir laisvę spręsti dėl savo ateities, pasirinkti užsienio politikos kryptį ir priimti sprendimus dėl stojimo į tarptautines organizacijas ir aljansus be jokio išorės spaudimo. Reiškiame solidarumą su Ukraina ir jos žmonėmis ir paramą jiems.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min