Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Estijos portalas „Delfi“ apskundė Strasbūro teismui sprendimą dėl atsakomybės už komentarus internete (apklausa)

Portalas „Delfi“ padavė į Europos Žmogaus Teisių Teismą skundą dėl Estijos valstybės teismo sprendimo, kuriuo remiantis „Delfi“ turi atsakyti už portale pateiktų naujienų komentarų turinį.
Interneto komentatorius.
Interneto komentatorius. / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

„Delfi“ valdybos pirmininkas Andrus Raudsalu sakė BNS, kad skundas įteiktas, bet galutinis sprendimas, jeigu Strasbūro teismas priims skundą nagrinėti, gali būti priimtas ir po kelerių metų.

Estijos valstybės teismas 2009 metų birželyje priėjo prie išvados, kad interneto portalas „Delfi“ atsako už portale pateiktus „nederamus vertinimus“.

Teismas paliko nepakeistą apygardos teismo sprendimą, kuriuo remiantis interneto portalas „Delfi“ turi 5 tūkst. kronų atlyginti laivų bendrovės SLK savininkui Viačeslavui Leedo nematerialinę žalą, padarytą dėl verslininko asmeninių teisių pažeidimo.

Valstybės teismas sutiko su žemesnės teismo instancijos nuomone, kad 2006 metų sausio 24 dieną portale paskelbto straipsnio dvidešimt komentarų buvo vulgarūs ir žeminantys orumą, taip pat juose buvo grasinimų.

Valstybės teismas padarė išvadą, kad portalo operatorius privalo užkirsti kelią portale akivaizdžiai pažeidžiantiems įstatymus komentarams. Jeigu vis dėlto tokie komentarai bus paskelbti, portalo operatorius privalo juos kuo greičiau pašalinti.

Valstybės teismas pažymėjo, kad tokie įsipareigojimai ir reikalavimai dėl žalos atlyginimo yra pateisinamas žodžio laisvės apribojimas, nes jais siekiama apginti žmogaus garbę ir orumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius