Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Estijos prezidentas pasirašė įstatymą dėl vienos lyties asmenų civilinės partnerystės

Po balsavimo
Postimees.ee nuotr. / Po balsavimo
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Ketvirtadienį Estija pritarė įstatymui, pagal kurį nuo 2016 m. šalyje įteisinamos vienos lyties asmenų civilinės partnerystės, skelbia naujienų svetainė postimees.ee. Praėjus vos kelioms valandoms įstatymą pasirašė ir šalies prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas. Tos pačios lyties asmenų poros partnerystę galės įregistruoti nuo 2016 metų sausio 1 dienos.

Už opozicinės „Tėvynės“ ir „Res Publica“ sąjungos inicijuotą įstatymo projektą  nubalsavo 40 Estijos parlamento narių, 38 balsavo prieš siūlomą įstatymą. 

17.25 val. Prezidentas: mūsų per mažai, kad diskriminuotume vienas kitą

T.H.Ilvesas sakė, kad estai yra per maža tauta, kad galėtų diskriminuoti vieni kitus. „Estijos visuomenė neišgyventų, jeigu netoleruotų savo pačių žmonių“, – teigė šalies prezidentas.

Pasak T.H.Ilveso, Estija turi tapti geriausia vieta gyventi visiems estams – visi gyventojai turi būti svarbūs vieni kitiems. 

Estijos prezidentas pabrėžė, kad įstatymas tik įtvirtino pokyčius, kurie jau seniai yra įvykę – ir Estijoje, tiek pasaulyje.

Savo „Twitter“ profilyje Estijos vadovas šį įstatymą pavadino dideliu žingsniu į priekį, tačiau paragino apsieiti be pabrėžimų, kad Estija tapo pirmąją buvusia Sovietų Sąjungos valstybe, priėmusia tokį įstatymą. „Jau praėjo beveik ketvirtis amžiaus“, – parašė jis.

Už įstatymą pasisako išsilavinę ir gaunantys didesnes pajamas

Įstatymas suteiks galimybę neregistruotoje santuokoje gyvenantiems skirtingų lyčių ir tos pačios lyties asmenims oficialiai įteisinti savo santykius ir reguliuoti teisinius tarpusavio santykius ir santykius su trečiaisiais asmenimis, pranešė parlamento spaudos tarnyba.

Įstatyme numatyta sutarčių dėl bendro gyvenimo sudarymo tvarka, asmenų, įregistravusių bendrą gyvenimą, teisės ir pareigos bei pagrindai nutraukti sutartį dėl kohabitacijos.

Atitinkama sutartis ir iš jos išplaukiantys turtiniai santykiai bus įtraukiami į registrą.

Postimees.ee nuotr./Po balsavimo dėl įstatymo
Postimees.ee nuotr./Po balsavimo dėl įstatymo

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad dauguma estų nepritaria šiam įstatymui

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad dauguma estų nepritaria šiam įstatymui.

Remiantis neseniai atliktu tyrimu, 51 proc. estų pasisako prieš tai, kad tos pačios lyties asmenų kohabitacija būtų valstybiniu lygiu pripažįstama kaip šeima. Atsižvelgiant į statistinę paklaidą, šis rodiklis taip pat gali sudaryti 47,9 procento.

Apklausa parodė, jog tarp geresnį išsilavinimą turinčių ir didesnes pajamas gaunančių respondentų yra gerokai daugiau tokių, kurie pritaria tam, kad nesusituokę kartu gyvenantys tos pačios lyties asmenys būtų laikomi šeima.

Homoseksualius santykius nenormaliais laiko 19 proc. respondentų, tarp kurių gerokai daugiau yra vidurinį išsilavinimą turinčių, mažesnes pajamas gaunančių ir Centro partiją remiančių asmenų.

Moterys, 15-34 metų amžiaus asmenys, etniniai estai ir didesnes pajamas gaunantys bei aukštesnį išsilavinimą įgiję žmonės linkę homoseksualius santykius laikyti moraliais.

Postimees.ee nuotr./Po balsavimo dėl įstatymo
Postimees.ee nuotr./Po balsavimo dėl įstatymo

Prieš tai, kad homoseksualioms poroms būtų leista įsivaikinti, griežtai pasisako 55 proc. respondentų, o 49 proc. estų nepritaria tam, kad homoseksualių santykių problematika būtų įtraukta į mokyklines problemas, kas iš esmės reikštų, kad jie traktuojami kaip normalūs ir moralūs.

Tarp Centro partijos rinkėjų yra daugiau tokių, kurie homoseksualius santykius laiko visiškai amoraliais ir pasisako prieš tai, kad gėjų ir lesbiečių poros būtų laikomos šeimomis.

Tuo tarpu Reformų partijos šalininkai linkę laikytis santūresnės pozicijos ir nepulti į kraštutinumus.

Socialdemokratų partijos elektoratas homoseksualių santykių iš esmės nelaiko amoraliu dalyku ir pasisako už tai, kad homoseksualios poros būtų laikomos šeima ir joms būtų leista įsivaikinti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min