Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 3d. 14:28 , atnaujinta: 2016 spalio 3d. 16:20

Estijos prezidente tapo Kersti Kaljulaid

Kersti Kaljulaid
Postimees.ee nuotr. / Kersti Kaljulaid

Estijos parlamentas slaptu balsavimu paskelbė savo valia – šalis turės pirmąją prezidentę moterį. Estijos vadove tapo 46 metų ekonomistė Kersti Kaljulaid, parlamente surinkusi 68 balsus, būtinus prezidento patvirtinimui.

Nepartinė kandidatė

Per slaptą balsavimą parlamente už nepartinę K.Kaljulaid, kuri buvo vienintelė kandidatė, savo balsus atidavė 81 iš 98 posėdyje dalyvavusių įstatymų leidėjų.

Kad būtų išrinkta valstybės vadove, K.Kaljulaid 101 deputatą turinčiame parlamente reikėjo surinkti 68 balsus.

Parlamentui rugpjūčio pabaigoje per kelis balsavimo ratus nepavyko išrinkti naujo valstybės vadovo, todėl buvo sušaukta Rinkikų kolegija.

Tačiau Rinkikų kolegija rugsėjo 24 dieną per du balsavimus taip pat nesugebėjo iš penkių pretendentų išrinkti naujo prezidento, todėl šis procesas grįžo į parlamentą.

Estijos parlamento seniūnų taryba, kurią sudaro frakcijų lyderiai ir trys parlamento vadovybės nariai, praėjusią savaitę pasiekė susitarimą su frakcijomis, kad partijos nekels savo kandidatų.

Buvo priimtas sprendimas kelti vienintelę nepartinę kandidatūrą, kuri tenkintų daugumą parlamentarų.

Paramą K.Kaljulaid pareiškė penkios iš šešių parlamento frakcijų. Jos iškėlimo nepalaikė Estijos konservatyvi liaudies partija (EKRE), taip pat keli didžiausios opozicinės Centro partijos deputatai.

Estijos prezidentas renkamas penkeriems metams. Tas pats asmuo negali būti renkamas prezidentu daugiau kaip du kartus iš eilės.

Dirbo Europos Audito Rūmuose

1968 metais Tartu gimusi K.Kaljulaid 1982-aisiais baigė biologijos studijas Tartu universitete, o 2001 metais čia įgijo verslo vadybos magistro laipsnį.

1998–1999 metais ji dirbo „Hansapank Market“ investicinės bankininkystės skyriaus projektų vadove ir netrukus tapo tuometinio premjero Marto Laaro patarėja ekonomikos klausimais,

Nuo 2004 metų kovo K.Kaljulaid dirba Europos Audito Rūmuose – vienoje svarbiausių Europos Sąjungos institucijų, prižiūrinčioje Bendrijos lėšų naudojimą.

2001–2004 metais K.Kaljulaid buvo konservatyvios partijos „Tėvynė“ narė.

K.Kaljulaid su vyru Georgi-Rene Maksimovski turi keturis vaikus – dukterį ir tris sūnus; du iš vaikų jau yra suaugę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min