Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Estijos robinzono istorija: bėgo nuo policijos, šoko iš kelto į ledinę jūrą, gyveno saloje

Pihlajasalo sala
postimees.ee/Andres Haabu nuotr. / Pihlajasalo sala
Šaltinis: 15min
0
A A

Estija gyvai aptarinėja neįtikėtiną istoriją, kai šios šalies gyventojas, plaukęs keltu į Suomiją, iššoko iš kelto į ledinę Baltijos jūrą ir stebuklingai sėkmingai pasiekė vieną iš salų.

Vėliau paaiškėjo, kad pasiekęs Pihlajasalo salos krantą (netoli Helsinkio) estas rizikavo gyvybe, nes nenorėjo, kad jį kelte rastų policija, praneša portalas Soome MTV3. Suomijos policija kol kas nekomentuoja šio įvykio ir neįvardija priežasties, dėl ko vyras šoko į jūrą ir nusprendė pasislėpti saloje.

Ši istorija nutiko kovo 28 d. Iššokęs iš „Tallink Star“ kelto, vyras iš pradžių buvo laikomas dingusiu, paieškos tęsėsi tris savaites.

Galiausiai estas pats nusprendė pasirodyti žmonėms ir grįžti į žemyną.

Ilta-Sanomat rašo, kad vyras nuo bado tiek laiko gelbėjosi valgydamas bulvių traškučius ir gerdamas gryną vandenį. Šio „greito maisto“ jis rado negyvenamame salos namelyje. Helsinkio policijos vadovas prasitarė, kad vyras dar galėjo ilgai gyventi saloje ir nebūtų miręs badu, jo sveikata buvo gera.

Šio vyro kaip dingusio be žinios ieškojusi Estijos policija jau nutraukė bylą, savos šalies pareigūnai „robinzonui“ pretenzijų neturi.

Didesniu stebuklu policija laiko faktą, kad estas nežuvo lediniame jūros vandenyje ir kad vėliau nemirė nuo plaučių uždegimo. 30 metų drąsuoliui teko šalta jūra nuplaukti mažiausiai 150 metrų.

Pirmas interviu: padariau kvailystę

Susitikęs su žiniasklaida estas prisipažino, kad jo poelgis buvo kvailas. „Vos paniręs į ledinį vandenį supratau, kad padariau nesąmonę. Rūbai buvo labai sunkūs, plaukti krauliu buvo per sunku. Persivertęs ant nugaros pradėjau rėkti, bet balsas buvo per silpnas. Akimirką galvojau, kad man galas. Žinojau tik tiek, kad privalau visą laiką judėti, antraip sušalsiu. Net nepajutau, kaip kojos palietė dugną, o prieš akis išvydau akmenuotą krantą“, – prisipažino robinzonu nuo šiol vadinamas pabėgėlis.

Iš pradžių gėręs tik lietaus vandenį, vėliau rado namelį. Jame buvo traškučių, šokolado, mineralinio vandens.

„Per tris savaites apmąsčiau savo gyvenimą. Suvokiau, kad turiu man labai brangią šeimą, mažą dukrytę, kuri mane labai myli. Akimirką net buvo apėmęs silpnumas, nesinorėjo gyventi. Bet paskui grįžo jėgos ir tikėjimas, tad nusprendžiau grįžti“, – pasakojo ne tik Estiją nustebinęs šiaurietis.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min