Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 11d. 23:15

Europa dujų negaus: Rusija pasirašytą protokolą paskelbė niekiniu

Dmitrijus Medvedevas įpareigojo ministrą Sergejų Lavrovą apie Rusijos sprendimą informuoti Europą.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dmitrijus Medvedevas įpareigojo ministrą Sergejų Lavrovą apie Rusijos sprendimą informuoti Europą.
Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas paskelbė niekiniu naktį į sekmadienį Ukrainos pasirašytą protokolą dėl tarptautinės komisijos, kontroliuosiančios rusiškų dujų tranzitą į Europą, sudarymo.

D.Medvedevas pareiškė, jog Ukraina pritarė Rusijos ir Europos Sąjungos pasirašytam protokolui su išlyga, kad prie dokumento turi būti pridėta tam tikra deklaracija. Pasak „RIA Novosti“, Rusijos valdžia sužinojusi, jog deklaracijoje paneigiama informacija, kad Ukraina pasisavinusi Europai skirtas Rusijos dujas. Be to, deklaracijoje yra kitų nuostatų, kurios, Rusijos pusės manymu, prieštarauja pagrindiniam tekstui.

„Aš tikiuosi, kad tie, kurie pasirašinėjo dokumentą su išlyga, puikiai supranta teisines tokio žingsnio pasekmes. Tokiu atveju mes esame priversti pasirašytą dokumentą laikyti niekiniu“, – pareiškė Rusijos prezidentas.

Pasak D.Medvedevo, Rusija pripažins dokumentą, jeigu Ukraina anuliuos savo išlygą. Rusijos stebėtojai jau išvyko į Ukrainą ir galės pradėti darbą dujų tranzito kontrolės komisijoje, kai tik Ukrainos valdžia atsisakys sumanymo papildyti protokolą deklaracija. Prezidentas įgaliojo užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą apie tai informuoti partnerius iš Europos valstybių.

Nuo sausio 1-osios Rusija nutraukė dujų tiekimą Ukrainai dėl konflikto tarp Rusijos koncerno „Gazprom“ ir Ukrainos dujininkų. Kai „Gazprom“ pareiškė, kad Ukraina vagia dujas, kurios per jos teritoriją tiekiamos Europai, buvo užsukti ir šių dujų srautų čiaupai. Nuo sausio 7-osios be Rusijos dujų liko daugelis Europos valstybių. Dujų tranzito kontrolės komisija, kuri sukurta siekiant išspręsti krizinę situaciją, stebės, kad nepasikartotų nelegalus tranzitinių dujų pasisavinimas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min