Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 25, 23:04

Europa nyra į krizę, bet JAV išlaiko optimizmą – ir toliau rems Ukrainą

Pažadėdama Ukrainai milijardus dolerių vertės ilgalaikės karinės pagalbos, Joe Bideno administracija siekia įrodyti, kad JAV parama šiame kare gali perspjauti Rusijos ryžtą nugalėti.
Lysyčansko gyventojams dalijama parama Tik prenumeratoriams
Lysyčansko gyventojams dalijama parama / „The New York Times“/Tyler Hicks nuotr.

Prezidentui Joe Bidenui gana nesunkiai pavyko sutelkti Amerikos įstatymų leidėjus ir visuomenę šiam tikslui. Tačiau jam taip pat reikia išlaikyti savo pusėje Europą, nes dėl Rusijos invazijos smarkiai išaugo energijos kainos ir gresianti krizė gali tapti didžiausia šio žemyno ekonomikos krize per ketvirtį amžiaus.

Amerikos pareigūnai tikina kol kas nematantys jokio eižėjimo NATO aljanse, kurio nariai, nors ir skirtingu mastu, sutiko paremti Ukrainą. Jie taip pat teigia, kad pastarojo meto Ukrainos sėkmė mūšio lauke – nuo ​​Rusijos karių išstūmimo šiaurės rytuose iki jų izoliavimo pietuose – taip pat padės sustiprinti Europos ryžtą.

„The New York Times“/Ivor Prickett nuotr./Sunaikintas rusų tankas
„The New York Times“/Ivor Prickett nuotr./Sunaikintas rusų tankas

Vis dėlto energijos kainų šuolis ir vėsių namų perspektyva artėjančiais šaltaisiais mėnesiais kelia nerimą.

Rusija dar padidino tą nerimą neseniai paskelbusi, kad jos valstybinė energetikos bendrovė „Gazprom“ neatnaujins gamtinių dujų tiekimo į Europą savo dujotiekiu „Nord Stream 1“.

Pasak karybos ir diplomatijos analitikų, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas mano, kad dujų trūkumas susilpnins Europos paramą Ukrainai.

JAV Valstybės sekretorius Antony Blinkenas pareiškė, kad Rusija „naudoja energiją kaip ginklą prieš europiečius“.

JAV Valstybės sekretorius Antony Blinkenas pareiškė, kad Rusija „naudoja energiją kaip ginklą prieš europiečius“.

„Prezidentas Putinas įsitikinęs, kad šie veiksmai palauš kitų šalių valią palaikyti Ukrainą, – anksčiau šį mėnesį NATO būstinėje Belgijoje kalbėjo jis. – Jis tiki, kad Kremlius gali priversti kitas šalis paklusti.“

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min