Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2015 sausio 10d. 18:25

Europą raizgantis teroristų tinklas tęsiasi nuo Šiaurės Londono mečetės iki pat Alžyro

Teroristas prie kompiuterio
Teroristas prie kompiuterio

Aiškėja ryšiai tarp islamistų, įvykdžiusių du mirtinus išpuolius Prancūzijoje. Jie nukreipia į gerai suplanuotą kraupų džihadą Europos širdyje, rašo „The Independent“.

Amedy Coulibaly, penktadienį košerinėje parduotuvėje paėmęs penkis įkaitus po to, kai ketvirtadienį nužudė polininkę, turėjo ryšių su Kouachi broliais, kurie „Charlie Hebdo“ redakcijoje nušovė 12 žmonių.

Jis su broliais buvo susijęs ir per Djamelį Beghalą,  vyresnįjį „al-Qaeda“ narį ir kaltu pripažintą teroristą. Iš telefoninių pokalbių, kurių klausėsi Prancūzijos saugumo tarnyba, aišku, kad A.Coulibaly ir broliai Kouachi pastaruoju metu planavo aplankyti D.Beghalą Murate, kur jis yra laikomas namų arešte. Tačiau, bijodami sukelti įtarimų, taip pas jį ir nenuvyko.

Penktadienio vakarą „al-Qaeda“ prisiėmė atsakomybę už „Charlie Hebdo“ skerdynes. Pranešimą išplatino „al-Qaeda“ Jemeno atšaka „Aqap“. Ji pareiškė, kad ataka buvo kerštas už Mohamedo garbę. „Charlie Hebdo“ publikavo karikatūrų, kuriose buvo vaizduojamas pranašas.

„Aqap“ vykdė operacijas ir savo taikinį pasirinko labai kruopščiai“, – rašoma pranešime.

Teiginys atliepia Cherifo  Kouachi pareiškimą Prancūzijos žiniasklaidos kanalaui  BFMTV – jis sakė, kad jį užduočiai paskyrė Jemeno „al-Qaeda“.

A.Coulibaly manomai susitiko su broliais Kouachi 2004 ir 2005 metais, kai dalyvavo grupės  „Buttes Charmont“ veikloje, kuri siuntė musulmonus į Iraką kovai su JAV pajėgomis. Grupę išardė prancūzų žvalgyba, tačiau vėliau ji atsikūrė. Jų mentiorumi buvo Faird'as Benyettou, dirbęs valytoju Paryžiaus mečetėje, kur ir sutiko A.Coulibaly bei brolius.

32 metų Coulibaly praėjusiais metais buvo paleistas iš kalėjimo – kalėti jis buvo nuteistas penkeriems metams už ketinimą iš kalėjimo išlaisvinti D.Beghalą, kuris įtariamas pasamdęs sprogdintojus Richardą Reidą ir Zacariasą Moussaoui, „20-ąjį pagrobėją“ rugsėjo 11-osios atakose. A.Coulibaly ir D.Beghalas planavo, bet jiems nepasisekė, išlaisvinti Smainą Ait Al Belkacemą, buvusį Alžyro judėjimo „Salafist GIA“ narį, kuris buvo nuteistas 1995 metais už ataką traukinyje, kurios metu žuvo 8 žmonės.

A.Coulibaly partnerė Hayat Boumedienne taip pat yra sutikusi  D.Beghalą praeityje.

Ji 2009 metais lankėsi įtariamų džihadistų treniruočių stovykloje Prancūzijoje. Ten taip pat buvo ir C.Kouachi. Abu juos žvalgyba apklausė, tačiau paleido dėl įrodymų trūkumo. Jie tikino, kad stovykloje „sportavo“.

Likus keliems mėnesiams iki suėmimo 2010 metais, A. Coulibaly susitiko su  Nicolas Sarkozy konferencijoje apie atimtas pilietines jaunimo taises. Konferencija vyko Eliziejaus rūmuose. Po jos A.Coulibaly sakė: „Iš tiesų Sarkozy padarė man įspūdį, ir, patinka tai jums, ar ne, jis yra prezidentas.“

Dabar kyla klausimų, kaip vis tik džihadistai sugebėjo gauti tiek daug automatinių šautuvų ir sprogmenų.

Saugumo tarnybos šiuos teroristus sekė ne tik Prancūzijoje, bet ir Amerikoje. Kouachi broliai JAV buvo laikomi įtariamais teroristais ir jiems neleidžiama įskristi į šalį. CŽV Prancūzijos žvalgybą informavo, kad S.Kouachi buvo Jemene ir greičiausiai dalyvavo „Aqap“ mokymuose.

Dabar kyla klausimų, kaip vis tik džihadistai sugebėjo gauti tiek daug automatinių šautuvų ir sprogmenų.

D.Beghal, sakoma, turi didžiulę įtaką nepatenkintiems musulmonams. Rachidas, buvęs aktyvistas, jį apibūdino kaip charizmatišką, gerą kalbėtoją ir klausytoją, kuris sudomina jaunus sutrikusius vyrus ir suteikia jiems atsakymus.

D.Beghalas veikiausiai didvyriu laikė  Abu Hamza ir buvo dažnai matomas Finsbury parko mečetėje Šiaurės Londone, kur susipažino su Abu Qatada, kuris kartą buvo apibūdintas kaip Osamos bin Ladeno emisaras Europoje.

Grįžęs į Prancūziją, jis buvo suimtas dėl ketinimų įvykdyti sprogdinimą ir sutiko C.Kouachi kalėjime 2008 metais. Po išėjimo iš kalėjimo vyrai palaikė ryšius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min