TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaliningrado srities militarizacija kelia nerimą Europai

Kaliningradas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kaliningradas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį priimtoje rezoliucijoje apie Europos Sąjungos užsienio politiką Europos Parlamentas reiškia susirūpinimą „dėl pernelyg didelės pastarojo meto Kaliningrado srities militarizacijos, dėl kurios didėja nesaugumas ES teritorijoje“.

Savo ruožtu apgailestaujama, kad Rytų partnerystės šalyse „nepadaryta beveik jokios pažangos“ stiprinant demokratiją ir pagarbą žmogaus teisėms.

ES ir Ukrainos asociacijos susitarimas gali būti pasirašytas ir ratifikuotas tik tuo atveju, jei Ukraina gerbs mažumų teisės ir įtvirtins teisinę valstybę, stiprindama ją užtikrinančių institucijų stabilumą, nepriklausomumą ir veiksmingumą, rodydama pagarbą opozicijos teisėms ir nustodama ją persekioti, sakoma rezoliucijoje. EP ragina Ukrainos parlamentą pakeisti dar nuo sovietinių laikų galiojantį baudžiamąjį kodeksą ir panaikinti baudžiamąsias sankcijas valstybės valdininkams už jų politinius veiksmus.

EP pažymi, jog „negali būti pasiekta pažanga ES ir Baltarusijos dialoge, kol nebus paleisti ir reabilituoti visi politiniai kaliniai“. Santykių su Baltarusijos valdžios institucijomis palaikymas priklausys nuo pažangos pagarbos demokratijos, teisinės valstybės ir žmogaus teisėms srityse, sakoma rezoliucijoje.

EP susirūpinęs pagarbos teisinei valstybei, pliuralistinei demokratijai ir žmogaus teisėms Rusijoje stoka.

Europarlamentarai susirūpinę pagarbos teisinei valstybei, pliuralistinei demokratijai ir žmogaus teisėms Rusijoje stoka. Jie smerkia nuolatinį opozicijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovų bauginimą, užpuldinėjimą ir areštus, taip pat neseniai priimtą įstatymą dėl nevyriausybinių organizacijų finansavimo ir vis didesnį spaudimą laisvai ir nepriklausomai žiniasklaidai.

Teisinės valstybės principo stiprinimas visose Rusijos viešojo gyvenimo srityse, įskaitant ekonomiką, yra būtinas siekiant plėtoti tikrą ES ir Rusijos partnerystę, pažymima rezoliucijoje. Naujas Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimas turi būti susietas su Rusijos pažanga žmogaus teisių, teisinės valstybės ir pliuralistinės demokratijos srityse, priduria europarlamentarai.

ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams bei Taryba raginamos dirbti kartu su Rusija ir Kinija siekiant įveikti skirtumus, taip pat ir Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, dėl padėties Sirijoje vertinimo, siekiant nutraukti smurtą, išvengti pilietinio karo ir surasti ilgalaikį taikų sprendimą šioje šalyje.

EP mano, kad norint sustiprinti ES įtaką pasaulyje nepakanka darnių Sąjungos politikų, veikėjų ir institucijų veiksmų – būtina turėti ir užsienio politikos strateginę koncepciją, paremtą reikiamais ištekliais.

Rezoliucijai pritarė 511 EP narių, nepritarė 73, o susilaikė 78.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min