Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 23d. 17:52

Europarlamentarai į kišenes įsideda milijonus?

Europos parlamentas.
BFL nuotr. / Europos Parlamentas

BBC praneša, kad daugelis Europos Parlamento narių piktnaudžiauja lėšomis, kurios skiriamos jiems kaip išlaidos darbui. Tiesa, kurių šalių atstovai taip elgiasi, nepranešama.

Šios sumos tokios didžiulės, kad europarlamentarai greta pagrindinio atlyginimo gali per penkerius metus „prisidurti“ apie 1,13 milijono eurų, tvirtina Didžiosios Britanijos konservatorių organizacija.

Kaip teigia grupės „The TaxPayers' Alliance“ (TPA) atstovai, jų ataskaita rodo, kad britų europarlamentarai po birželį vyksiančių Europos Parlamento rinkimų gali gauti priemoką prie algos – maždaug 47 procentų pagrindinio atlyginimo. 

TPA taip pat paskelbė vidinio patikrinimo rezultatus, kurie įrodo, kad kai kurie europarlamentarai piktnaudžiauja pinigais, kurie skiriami papildomoms darbo reikmėms. Tiesa, europarlamentarai balsavo už tai, kad šio patikrinimo rezultatai nebūtų paviešinti, tačiau pernai metų pabaigoje paaiškėjo visos tyrimo detalės. 

Europarlamentarai balsavo už tai, kad šio tyrimo rezultatai nebūtų paviešinti.Organizacija daro išvadą, kad kiekvienas europarlamentaras per penkerius kadencijos metus lengvai gali „pasitaupyti“ daugiau kaip milijoną eurų. Pasak organizacijos, kiekvienas europarlamentaras gauna 117 tūkstančių eurų dienpinigių, algoms padėjėjams mokėti – daugiau kaip 489 tūkstančius eurų, biurui išlaikyti – 243 tūkstančius eurų, transporto išlaidoms – 60 tūkstančių eurų, pensijų draudimui mokėti – dar 394 tūkstančius eurų. 

Ir visa tai – greta algos, kuri po šių metų rinkimų gerokai išaugs.  

Organizacija primena, kad patikrintos 167 europarlamentarų, išrinktų 2004-aisiais,  ataskaitos. „Niekas nežino, kas piktnaudžiauja, o kas ne. Gėda, kad Europos Parlamentas balsavo už tai, kad nebūtų paskelbtos tyrimo išvados“, – teigė vienas iš Didžiosios Britanijos europarlamentarų. 

Jis pabrėžė, kad tikrai ne visi europarlamentarai piktnaudžiauja pinigais, ir paprašė pasistengti iki birželį vyksiančių rinkimų priimti griežtas taisykles, pagal kurias būtų leidžiamos lėšos. „Kai kurie parlamentarai iš atskirų šalių galėjo įsidėti į kišenę daugiau kaip 2 milijonus eurų daugiau nei aš. Nenoriu, kad jie lengvai išsisuktų“, – pareiškė europarlamentaras Krisas Deivisas, atstovaujantis Didžiajai Britanijai. 

Temos: 1 Europa

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min