Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Europarlamentarai ragina įtraukti teisę į abortus į ES Pagrindinių teisių chartiją

Europarlamentarai ketvirtadienį pritarė raginimui įtraukti teisę į abortus į Europos Sąjungos Pagrindinių teisių chartiją – tai simbolinis žingsnis, žengtas po to, kai Prancūzija įtvirtino šią teisę savo konstitucijoje.
Kacper Pempel / REUTERS
Kacper Pempel / REUTERS

Europos Parlamentas neprivalomą rezoliuciją priėmė 336 balsais prieš 163. Ją palaikė centro ir kairiojo sparno frakcijos.

Tačiau teisė į „saugius ir legalius abortus“ beveik neturi galimybių būti įtraukta į teisiškai privalomą bloko chartiją, kuriai turėtų vienbalsiai pritarti 27 ES šalys.

Teisė į abortus vis dar labai ribojama kai kuriose ES šalyse, įskaitant katalikiškas Lenkiją ir Maltą. Ketvirtadienį Lenkijos įstatymų leidėjai pradėjo diskusijas dėl abortų įstatymų liberalizavimo, tačiau dėl valdančiosios koalicijos susiskaldymo šiuo klausimu sunku pasakyti, ką jie nuspręs. 

EP surengė balsavimą Prancūzijai praėjusį mėnesį tapus pirmąja ES valstybe, kuri savo konstitucijoje įtvirtino teisę į abortą.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) tuo metu pasiūlė įtraukti teisę į abortą ir į ES chartiją.

Diskusijos ES vyksta tuo metu, kai Jungtinėse Valstijose abortai kelia daug nesutarimų, 2022 metais JAV Aukščiausiajam Teismui panaikinus pusę amžiaus galiojusią federalinę teisę į šią procedūrą.

Per balsavimą Europos Parlamente prancūzų kraštutinių kairiųjų europarlamentarė Manon Aubry (Manon Obri) pasmerkė „kraštutinių dešiniųjų ir reakcionierių“ išpuolius prieš šią rezoliuciją.

„Teisė į abortą nėra nuomonės klausimas – tai žmogaus teisė, – sakė ji parlamente. – Teisė į abortą nežudo, priešingai, ji gelbsti gyvybes.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius