Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 11d. 11:49

Europarlamentaras Januszas Wojciechowskis dėl paramos Ukrainai giria Lietuvą ir peikia Lenkiją

Ukrainos tankas netoli Debalcevės miesto
„Scanpix“/AP nuotr. / Ukrainos tankas netoli Debalcevės miesto

Lenkijos europarlamentaras, priklausantis Jaroslawo Kaczynskio vadovaujamai partijai „Teisė ir teisingumas“ (PiS), Januszas Wojciechowskis portale wpolityce.pl pasisakė apie Lietuvos ir Lenkijos laikyseną dėl karo Ukrainoje, negailėdamas ironiškų pastabų savo šaliai. „Didelė Lietuva gali vykdyti savo politiką Rusijos atžvilgiu. Maža Lenkija, deja, turi sėdėti tyliai...“ – sako europarlamentaras.

Politikas cituoja Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžius: „Ukraina privalo turėti galimybes gintis, jeigu yra atvirai atakuojama. Todėl Lietuva Kijevui tiekia ir ginklus.“

„Jos teigimu, šiuo metu susiduriame su Rusijos agresija Ukrainoje – Europos žemėje. Todėl Lietuva tiekia Ukrainai ginkluotės elementus, atiduodama Ukrainai tai, kas būtina gynybai ir ką turi Lietuva. Ir dar D.Grybauskaitė sako, kad Lietuvą saugo politinė valia ir visuomenės pasiryžimas gintis“, – Lietuvos prezidentę toliau cituoja J.Wojciechowskis.

Toliau seka citatos apie tai, kad Lietuva nepasitiki Kremliaus vadovybe ir todėl ruošiasi gintis, nors niekas tikrai nenori karo Europoje. „Bet negalime leisti agresoriams elgtis taip, kaip jie nori. Jeigu nepadėsime Ukrainai, parduosime ne tik ją, bet ir pačius save“, – tokie D.Grybauskaitės žodžiai pateikti J.Wojciechowskio tekste.

Maža Lenkija negali savarankiškai ištirti net savo prezidento mirties aplinkybių, už ją tai turi daryti Vladimiras Putinas, – sako J.Wojciechowskis.

Pats europarlamentaras toliau dėsto jau savo nuomonę: „Lietuva yra didelė, gali sau tai leisti. Didelė Lietuva gali atvirai pripažinti, kad tiekia ginklus Ukrainai. Didelė Lietuva gali atvirai pasakyti, kad nepasitiki Kremliaus vadovais. Didelė Lietuva gali deklaruoti, kad privalo būti pasiruošusi karui. Kas kita yra maža Lenkija.“

„Maža Lenkija Ukrainos klausimu turi sėdėti tyliai. Mažoje Lenkijoje kandidatai į prezidentus negali net teoriškai svarstyti apie ginklų tiekimą, o tuo labiau – kariuomenės siuntimą į Ukrainą. Mažoje Lenkijoje premjerė surenka kieme vaikus, uždaro duris ir sėdi tyliai. Maža Lenkija nekelia balso dėl Ukrainos. Miuncheno konferencijoje didelės Lietuvos prezidentė griežė pirmuoju smuiku, o mažos Lenkijos užsienio reikalų ministras sėdėjo tarp žiūrovų ir diskretiškai plojo“, – ironiškas pastabas savo šaliai žeria J.Wojciechowskis.

Ir baigia tradicine šios partijos atstovų gaida – apie Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio žūtį: „Maža Lenkija negali savarankiškai ištirti net savo prezidento mirties aplinkybių, už ją tai turi daryti Vladimiras Putinas.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min