Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europoje atgyja viduramžiais suklestėjusi neapykanta žydams

Antisemitizmas plinta Europoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Antisemitizmas plinta Europoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vupertalio miesto sinagogą 1938 m. sudegino nacių skleistos neapykantos apakintos žmonių minios. Prieš savaitę šie po Antrojo pasaulinio karo atstatyti maldos namai vėl tapo antisemitinio pykčių apimtų chuliganų taikiniu. Šiandienos Europa ir joje plintantis primityvus antisemitizmas daug kuo primena XX a. ketvirtojo dešimtmečio Europą, rašo dienraščio „New York Post“ apžvalgininkas Richas Lowry.

Pastarųjų savaičių protestai prieš Izraelio karą su teroristais Gazos Ruože buvo kupini prieš visus žydus nukreiptos neapykantos. Tokiuose Europos didmiesčiuose kaip Paryžius, Berlynas ir Londonas vyko demonstracijos, primenančios tamsiausius Europos istorijos puslapius.

Štai Berlyne protestuotojai skanduotėse žydus niekinamai vadino kiaulėmis. Prancūzijoje musulmonai protestuotojai prieš Izraelio politiką susirinkę prie sinagogų šaukė „Hitleris buvo teisus“ ir „Mirtis žydams“. Liepos viduryje socialiniuose tinkluose paplito žymė #Hitlerisbuvoteisus.

Dabartinis Vokietijos žydų bendruomenės vadovas teigė: „Niekada negalvojome, kad pačios primityviausios formos antisemitiniai šūkiai bus vėl skanduojami Vokietijos gatvėse“.

Buvęs Vokietijos žydų tarybos prezidentas perspėjo šalyje gyvenančius žydus saugumo sumetimais viešumoje niekaip neminėti savo tapatybės.

Vokietijos žydų bendruomenės vadovas teigė: „Niekada negalvojome, kad pačios primityviausios formos antisemitiniai šūkiai bus vėl skanduojami Vokietijos gatvėse“.

Dažnai Izraelio kritikai kaltina šią šalį neva esant naująja nacių Vokietija. Tokius pareiškimus skatina neapykanta žydams.

Naujieji Europos antisemitai savo taikiniais pasirenka bet ką, kas yra susiję su Izraeliu. Štai Austrijoje palestiniečius palaikantys asmenys užpuolė Izraelio futbolininkus, atvykusius į draugiškas rungtynes su Prancūzijos rinktine.

Škotijos sostinėje Edinburge iš Izraelio Ben Guriono universiteto atvykusi šokių grupė buvo priversta atšaukti savo pasirodymą vasaros meno festivalyje dėl suplanuotų protestų. „Gavome perspėjimų, kad pasirodymas gali sukelti pavojų šokėjams“, – teigė universiteto atstovai.

Europa po Antrojo pasaulinio karo ilgą laiką galvojo, kad įžengė į palaimingos tolerancijos erą, tačiau, tuo pat metu ji importavo seną neapykantą žydams milijonų musulmonų imigrantų pavidalu. Šie imigrantai atmeta Europos vertybes ir atgaivina senąjį antisemitizmą.

Vienas Berlyno universiteto mokslininkas, tyręs antisemitizmo paplitimą, priėjo prie išvados, kad naujųjų antisemitų žodynas nėra originalus. Kaip ir prieš daugelį amžių, žydai vadinami „lupikautojais“ ir „vaikų žudikais“.

Europa po Antrojo pasaulinio karo ilgą laiką galvojo, kad įžengė į palaimingos tolerancijos erą, tačiau tuo pačiu metu ji importavo seną neapykantą žydams milijonų musulmonų imigrantų pavidalu.

Teroristinės grupuotės „Hamas“ atstovai per Libano televiziją paskelbė, kad „žydai yra įpratę žudyti moteris ir vaikus, nes ankščiau žudė krikščionis tam, kad jų kraują panaudotų macams kepti.“

Antisemitizmo stiprėjimas Europoje buvo pastebėtas dar prieš Izraeliui pradedant karinę operaciją prieš teroristus Gazos Ruože.

2014 m. pradžioje paskelbtos apklausos duomenimis, net du trečdaliai Prancūzijos žydų pareiškė galvojantys apie emigraciją dėl padažnėjusių antisemitinių išpuolių.

Paradoksalu, kad visi žydų nekenčiantys asmenys nenori jų matyti Europos šalyse, tačiau, žydams grįžus į Izraelį, nuolat kritikuoja pastarosios valstybės politiką, kuria siekiama garantuoti valstybės saugumą nuo islamo fanatikų atakų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min