Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 17d. 12:23

Europoje – padidinta terorizmo grėsmė

Eisenos akimirka
„Scanpix“ nuotr. / Eisenos akimirka

Po įvykdytų kruvinų atakų Paryžiuje Europoje padidėjusi terorizmo grėsmė. Europoje vykdomi antiteroristiniai policijos reidai, sulaikomi įtariami islamistai.

Kaip skelbia BBC, Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje sulaikyta daugiau kaip 20 asmenų, kurie įtariami sąsajomis su teroristinėmis grupuotėmis.

Po praėjusią savaitę įvykdytų kruvinų atakų Paryžiuje, kurios nusinešė 17 žmonių gyvybes, keliose Europos šalyse sustiprintas saugumas. Belgijoje saugumui užtikrinti pasitelkta kariuomenė. Penktadienį Belgijoje penkiems asmenims pareikšti kaltinimai dalyvavus teroristinės grupuotės veikloje.

Jokių sąsajų tarp Belgijos teroristų ir įvykdžiusiųjų teroristinius išpuolius Paryžiuje nebuvo nustatyta. Vis dėlto Prancūzijos premjeras Manuelis Vallsas teigė, kad abi šalys susiduria su tomis pačiomis grėsmėmis.

Egzistuoja vienas bendrumas – noras atakuoti mūsų vertybes, – sakė Prancūzijos premjeras.

„Egzistuoja vienas bendrumas – noras atakuoti mūsų vertybes“, – sakė jis.

Per reidus penkiuose Paryžiaus regiono miestuose iš viso sulaikyta 12 žmonių. Sulaikytieji apklausiami dėl „galimos logistinės paramos“ Paryžiaus atakų kaltininkams. Skelbiama, kad jie galimai galėjo remti teroristus ginklais bei transportu.

Prancūzijoje išlieka aukščiausias terorizmo pavojaus lygis.

Penktadienį britų premjeras Davidas Cameronas taip pat pareiškė teroristinės atakos galimybė Didžiojoje Britanijoje taip pat yra labai tikėtina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min