Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europoje pensinis amžius siekia 65 metus, kitur jį planuojama ilginti

Senolė
„Scanpix“ nuotr. / Senolė
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugelyje Europos šalių šiuo metu pensinis amžius jau siekia 65 metus, tuo tarpu kitose jį planuojama palaipsniui didinti.

Tokiose šalyse kaip Olandija, Vokietija, Belgija, Ispanija, Italija (vyrams), Graikija, Portugalija, Jungtinė Karalystė (vyrams), Lenkija (vyrams), Liuksemburgas jau galioja 65-erių pensinis amžius. Tuo tarpu Danija, nors ir turi nustačiusi 65 metų pensinio amžiaus ribą, siūlo 2024–2027 metais jį didinti iki 67-erių. Panašiai siūlo ir Vokietija – iki 2029 metų ji ketina padidinti pensinį amžių taip pat iki 67 metų. Airijoje jis jau šiuo metu siekia 66 metus, teigiama pranešime spaudai.

Dar šiais metais Europos Komisija, atsižvelgdama į ilgėjančią gyvenimo trukmę, paragino Europos Sąjungos šalis ryžtis visuotinei pensijų reformai ir pensinio amžiaus ilginimui. Europos šalys taip pat pasisako, kad pensinio amžiaus didinimas yra neišvengiamas siekiant subalansuoti valstybės skolą.

Tarp šalių, artimiausiu metu ketinančių didinti pensinį amžių iki 65-erių metų, – kaimynė Latvija bei Austrija, Vengrija, Rumunija. Estija jau priėmė sprendimą didinti ir suvienodinti pensinį amžių vyrams ir moterims.

Lietuvoje pensinį amžių siūloma didinti palaipsniui, 2026 metais jis turėtų pasiekti 65 metus. Pensinis amžius būtų pradedamas palaipsniui didinti nuo 2012 m. kasmet pridedant po 4 mėn. moterims ir 2 mėn. vyrams, 2026 m. pasiekiant po 65 m. abiem lytims. Šiuo metu moterys į pensiją išeina 60-ies, o vyrai – 62,5 metų. Dar 2005 metais ankstesnė Vyriausybė patvirtino, kad pensinį amžių būtina didinti nuo 2012 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min