Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 29d. 08:05

Europoje populiariausi rašytojai

Europoje populiariausios švedo S.Larssono knygos.
LŽ nuotr. / Europoje populiariausios švedo S.Larssono knygos.

2009 metais Europoje labiausiai buvo skaitomos Stiego Larssono, Stephenie Meyer ir Dano Browno knygos.

Tokią išvadą padarė naujas knygas pristatantys žurnalai iš trijų šalių – britų „The Bookseller“, vokiečių „Buchreport“ ir prancūzų „Livres Hebdo“. Jie vadovavosi tik knygynuose ir internete parduotų knygų skaičiumi.

Taip paaiškėjo, kad pernai Europoje geriausiai buvo perkamos S.Larssono knygos. Šis švedų rašytojas nukonkuravo 2008 metais populiariausią Europoje buvusį afganų kilmės amerikietį Khaledą Hosseini. S.Larssono trilogija „Tūkstantmetis“ atsidūrė pirmojoje vietoje penkiose Europos šalyse – Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje ir Italijoje. Tokį patį rezultatą pasiekė ir antrąją vietą užėmusi vampyrų sagos „Sutemos“ autorė Stephenie Meyer, kurios knygos labiausiai buvo perkamos Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Vokietijoje, Ispanijoje ir Italijoje, tačiau jų nupirkta kiek mažiau. Dar geriau pasisekė Danui Brownui, jo knyga „Prarastas simbolis“ tapo geriausiai perkama knyga visose septyniose šalyse, kuriose vertinamas knygų pardavimas, tačiau jis atsidūrė tik trečiojoje vietoje. Tai aiškinama tuo, kad jo paskutinis romanas pateko į knygynus nepalankiu laiku, t. y. vėlyvą rudenį, todėl jo parduota mažiau.

Vakarų Europos knygų pardavėjai kasmet sudaro 50 populiariausių Europoje knygų sąrašą, tačiau jų visiškai nedomina, kokios knygos leidžiamos ir kokias knygas labiausiai skaito Vidurio bei Rytų Europos gyventojai. Tačiau tai netrukdo vakariečiams kalbėti apie populiariausias visoje Europoje knygas.

Visas populiariausių knygų sąrašas bus paskelbtas kiek vėliau (kol kas nurodytas tik populiariausių autorių dešimtukas), tačiau jau dabar aišku, kad jame dominuoja angliškai rašantys autoriai: iš 50 – 21, o pirmame dvidešimtuke net 10 angliškų knygų. Tai rodo, kad kitomis kalbomis rašantiems rašytojams sunku prasibrauti į tarptautinę rinką.

Tik 20 iš 50 rašytojų knygos gerai perkamos daugiau nei vienoje šalyje ir tik 9 – daugiau nei dviejose. Tik 4 rašytojai (S.Larssonas, S.Meyeris, D.Brownas ir C.R.Zefonas) yra skaitomi visose septyniose valstybėse.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
1. Stiegas Larssonas

2. Stephenie Meyer

3. Danas Brownas

4. Paolo Giordano

5. Carlosas Ruizas Zafonas

6. Camilla Lackberg

7. Hermanas Kochas

8. Tatiana de Rosnay

9. Henningas Mankellis

10. Johnas Grishamas

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min