Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 9d. 13:40

Europos ekspertų misija vyks į Ukrainą penktadienį

Gamtinės dujos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Išaušus pirmajam Naujųjų metų rytui Rusija nutraukė dujų tiekimą Ukrainai.

Europos stebėtojų misija vyks į Ukrainą, stebėti Rusijos dujų tranzito per Ukrainos teritoriją penktadienį, sausio 9 dieną, pranešė agentūrai„Interfax“ Europos Komisijos atstovas Ferranas Tarradellasas Espuny.

Pasak jo, misiją sudarys 10-12 žmonių.

Tuo pat metu Europos komisijos atstovas nieko negalėjo pasakyti apie pranešimą, kad Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujanti Čekija susitarė su Rusija ir Vokietija, kaip stebėtojai tikrins ateinančių iš Rusijos į Ukrainą ir išeinančių iš Ukrainos dujų apimtį bei jų tranzitą per Ukrainą.

Europos Komisija ir Ukrainos ministrų kabinetas ketvirtadienį pasirašė laišką dėl stebėtojų misijos atsiuntimo į Ukrainą.

Tuo tarpu ketvirtadienio vakarą „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris pranešė žurnalistams, kad Ukraina sužlugdė dokumento dėl tarptautinės stebėsenos grupės dujų tranzitui kontroliuoti pasirašymą.

„Dabar galima visiškai tiksliai pasakyti, kad Ukraina sužlugdė tokio dokumento pasirašymą, ir dėl Ukrainos kaltės šiandien, nors ir buvo galimybė, nepriklausomos stebėsenos tvarka, kaip nepriklausomi ekspertai tikrins Rusijos dujų tranzitą per Ukrainos teritoriją, nebuvo nustatyta“, – sakė "Gazprom" vadovas, kurio kalbą parodė Pirmasis kanalas.

Jis pabrėžė, kad „visa atsakomybė dabar tenka Ukrainai". „Mes šiandien turėjome galimybę atnaujinti Rusijos dujų tiekimą tranzitu per Ukrainos teritoriją esant Ukrainos gerai valiai. Tai, deja, neįvyko", – pažymėjo A.Mileris.

„Gazprom" informacijos valdybos pranešime spaudai, išplatintame ketvirtadienio vakarą, taip pat sakoma, kad per vizitą į Briuselį A.Mileris informavo ES ir Europos Komisijos vadovybę apie susidariusią krizinę padėtį dėl Rusijos dujų tranzito per Ukrainos teritoriją į Europą ir priežastis, sukėlusias krizę".

Kaip sakoma pranešime spaudai, „pagrindinis klausimas, svarstytas per susitikimus, buvo kompleksas priemonių, kad būtų galima artimiausiu laiku atnaujinti Rusijos dujų transportavimą per Ukrainos teritoriją".

“Buvo iš principo susitarta sudaryti daugiašalį nepriklausomų stebėtojų komitetą Ukrainos dujų transportavimo sistemos dujų matavimo mazguose", – sakoma pranešime.

„Kai tik tarptautiniai stebėtojai pasirodys Ukrainos dujų transportavimo sistemos objektuose, Ukraina turės tučtuojau atnaujinti Rusijos dujų tranzitą į Europą", – pareiškė A.Mileris.

„Gazprom" valdybos pirmininkas pabrėžė, kad nepriklausomų stebėtojų dalyvavimas leis visiškai užtikrinti dujų tiekimą į Europą.

“Mes pasiūlėme kompanijoms, kurios naudoja Rusijos dujas, kad jos dalyvautų tarptautinio nepriklausomų stebėtojų komiteto darbe. Gautas dešimties kompanijų patvirtinimas. Numatoma, kad komitete dalyvaus Rusijos ir Ukrainos energetikos ministerijų ir Europos Komisijos atstovai. Atitinkamą protokolą mes jau pasirašėme ir perdavėme Europos Komisijos vadovybei", – sakė A.Mileris.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Ukraina Gazprom

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:21
00:57
00:52

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie 15min