Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europos Komisija: pasitarime dėl migrantų krizės dalyvaus 16 ES šalių

Šešiolikos ES šalių lyderiai leido suprasti, kad norėtų dalyvauti sekmadienį Briuselyje vyksiančiame neformaliame susitikime, skirtame apsvarstyti atsaką į migrantų krizę ir pamėginti rasti sprendimą dėl prieglobsčių prašytojų priėmimo, pranešė Europos Komisija.
Migrantai Bosnijoje
Migrantai Bosnijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

EK vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris sušaukė šį posėdį, Europoje tvyrant naujiems nesutarimams, kur pirmiausiai turi būti registruojami atvykėliai.

Italija ir Graikija, į kurias atvyksta daugiausiai migrantų, ragina kitas ES šalis sąžiningiau paskirstyti šią naštą.

„Iš pradžių turėjome aštuonias valstybes. Dabar 16 šalių nurodė esančios susidomėjusios prisijungti prie šio neformalaus susitikimo“, – pareiškė EK atstovas Alexander'as Wintersteinas.

Pasak jo, tarp susitikimo iniciatorių yra Belgija, Nyderlandai, Kroatija, Slovėnija, Danija, Suomija, Švedija ir Liuksemburgas, o vėliau norą prisijungti išreiškusių valstybių EK atstovas neįvardijo.

Anksčiau šią savaitę pareigūnai pranešė, kad savo dalyvavimą patvirtino Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas ir Maltos premjeras Josephas Muscatas.

Dalyvaus ir ginčo dėl migracijos priešakinėse linijose atsidūrusių Italijos ir Graikijos lyderiai, taip pat Austrija ir Bulgarija, iš kurių viena greitai perims, o kita – perduos pirmininkavimą Europos Sąjungai, naujienų agentūrai AFP sakė šaltiniai Europoje.

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Emmanuelis Macronas
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Emmanuelis Macronas

Vengrijos, Lenkijos, Čekijos ir Slovakijos – keturių šalių, nesutinkančių priimti migrantų – lyderiai ketvirtadienį pareiškė, kad pasitarime nedalyvaus.

Pasak A.Wintersteino, susitikime laukiami visi, tačiau niekas neprivalo dalyvauti.

Jis pridūrė, kad nebus priimta jokių sprendimų, taip pat nebus surengta spaudos konferencija, tačiau lyderiai patys galės pakomentuoti susitikimą jam pasibaigus.

Pasitarimas rengiamas prieš kitą ketvirtadienį vyksiantį formalų visų 28 ES šalių viršūnių susitikimą. Jame bus svarstomi planai pertvarkyti bloko prieglobsčio suteikimo sistemą, patiriančią didžiulį spaudimą nuo migracijos krizės staigios pradžios 2015-aisiais.

Remiantis sekmadienio vyksiančio susitikimo pareiškimo projektu, lyderiai pagreitintų prieglobsčio prašytojų grąžinimą iš vienos ES šalies į kitą, jeigu ši valstybė laikoma atsakinga už jų prašymų tvarkymą.

„Scanpix“/AP nuotr./Migrantai laive „Aquarius“
„Scanpix“/AP nuotr./Migrantai laive „Aquarius“

Toks principas jau numatytas Dublino reglamente, pagal kurį, migrantai turi prašyti prieglobsčio toje ES šalyje, į kurią atvyko pirmiausia. Iš tikrųjų šių taisyklių laikomasi tik iš dalies, o su pačiu jų principu nesutinka tokios valstybės kaip Italija.

Italijos premjeras Giuseppe Conte anksčiau grasino, kad nedalyvaus sekmadienio pasitarime, bet vėliau jo kabinetas patvirtino, kad premjeras vis dėlto atvyks į posėdį, A.Merkel pažadėjus jam, kad bendro pareiškimo bus atsisakyta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius