Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 12d. 19:42

Europos Komisija siūlo 2013-uosius paskelbti Europos piliečių metais

Knygų mugėje lankytojai turės progą išsakyti savo mintis apie lietuvių europietiškumo bruožus.
„15min” nuotr. / Europos Sąjungos ir Lietuvos vėliavos

Europos Komisija (EK) siūlo 2013-uosius paskelbti Europos piliečių metais. Tais metais bus minimas Mastrichto sutarties, kurioje numatyta Europos Sąjungos (ES) pilietybė, dvidešimtmetis.

„Sąjungos pilietybė ir su ja susijusios teisės yra vienas svarbiausių Europos Sąjungos ramsčių“, – teigiama EK atstovybės Lietuvoje išplatintame pranešime.

Anot jo, per 20 metų kuriant ES pilietybę padaryta apčiuopiama pažanga: tapo lengviau kirsti sieną, teikiamos pasirinktų atostogų paketų garantijos, užtikrinama galimybė naudotis sveikatos priežiūros sistemomis, pigesni skambučiai ir pan.

„Laisvas judėjimas – labiausiai branginama teisė Europos Sąjungoje. Šios teisės pagrindas – Sąjungos pilietybė. Norėčiau, kad naudotumėmės savo laimėjimais ir kad ES piliečiai jaustųsi patogiai keliaudami, pirkdami, mokydamiesi ir įsikurdami kitoje ES valstybėje narėje“, – pranešime cituojama Europos Komisijos narė ir pirmininko pavaduotoja Viviane Reding.

2010 metais 12,3 mln. ES piliečių gyveno ne savo gimtosiose ES šalyse.

ES pilietybę, kuria nacionalinė pilietybė ne pakeičiama, o papildoma, turintys asmenys gali naudotis labai įvairiomis teisėmis visose ES valstybėse narėse, įskaitant vartotojų teise naudotis prekėmis ir paslaugomis kitoje valstybėje narėje, piliečių teise į švietimą, profesinės kvalifikacijos pripažinimą, sveikatos priežiūrą, socialinės apsaugos įgijimą ar išsaugojimą, taip pat teise balsuoti ir kandidatuoti Europos Parlamento ir savivaldos rinkimuose valstybėje narėje, kurioje jie gyvena.

Anot EK, Europos piliečių metų tikslas – sudaryti palankesnes sąlygas Sąjungos piliečiams naudotis teise laisvai judėti ir gyventi visoje ES, užtikrinant, kad jie galėtų lengvai susipažinti su informacija apie savo teises.

Įvairiems Europos piliečių metų renginiams ir projektams planuojama skirti 1 mln. eurų (3,45 mln. litų).

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min