Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europos Parlamentas paragintas ištirti Rusijos propagandos tinklą

Europos Parlamentas penktadienį sulaukė raginimo ištirti Rusijos finansuojamą tinklą, kuris darė įtaką visoje Europoje ir įtraukė Europos Sajungos teisės aktų leidėjus.
Yves Herman / REUTERS
Yves Herman / REUTERS

Trečiadienį Čekija pranešė, kad jos žvalgyba nustatė, jog tinklas skleidė Rusijos propagandą per Prahoje įsikūrusią naujienų svetainę „Voice of Europe“.

Maskva taip pat mokėjo pinigus europarlamentarams, kad šie skatintų Rusijos propagandą, ketvirtadienį pareiškė Belgijos ministras pirmininkas Alexander'as De Croo (Aleksandras De Kro).

Tai paaiškėjo praėjus metams po „Katargeito“ kyšininkavimo skandalo, kai keli ES teisės aktų leidėjai buvo apkaltinti, kad jiems buvo mokama už Kataro ir Maroko interesų rėmimą.

Europos Parlamento politinės frakcijos dabar nori, kad asamblėja ištirtų naujausius kaltinimus.

Centristų frakcijai „Renew“ vadovaujanti Valerie Hayer (Valeri Hajė) raštu kreipėsi į EP pirmininkę Robertą Metsolą (Robertą Mecolą) ir pareikalavo „atlikti išsamų ir skaidrų vidaus tyrimą“.

„Jei europarlamentarai ar kandidatai artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose gavo pinigų iš Rusijos vyriausybės ar jos įgaliotinių, jie turi būti atskleisti ir turi būti imtasi veiksmų“, – sakė ji.

„Renew“ frakcija taip pat paragino parlamente surengti skubias diskusijas.

Žalieji teigė, kad turi būti atliktas greitas ir išsamus tyrimas.

„Taip (Rusijos prezidentas Vladimiras) Putinas bando išsisukti nuo atsakomybės dėl savo karo Ukrainoje [...]. Tai tiesioginis išpuolis prieš pačią mūsų demokratijos struktūrą“, – sakė Terry Reintke (Teri Reintkė), viena iš pagrindinių Žaliųjų frakcijos kandidačių birželį vyksiančiuose EP rinkimuose.

„Politikai, gavę pinigų iš Rusijos, turėtų būti griežtai nubausti tiek politiškai, tiek teisiškai“, – pridūrė ji savo pareiškime.

Parlamento atstovas spaudai teigė, kad „šiuo metu nagrinėja Čekijos pareigūnų išvadas dėl „Voice of Europe“, koordinuodamas veiksmus su savo instituciniais partneriais“.

Atstovas pridūrė, kad parlamentas jau dabar draudžia patekti į šią instituciją žiniasklaidos priemonėms, įtrauktoms į ES sankcijų sąrašus.

ES teisės aktų leidėjams taikomos griežtos nepriklausomumo ir etikos taisyklės, o jas pažeidus gresia finansinės ir kitokios nuobaudos.

Europos politikai, susiję su kaltinimais, nebuvo įvardyti, tačiau Žalieji ir vienas Čekijos dienraštis teigė, kad jie yra iš Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos, Vengrijos, Nyderlandų ir Lenkijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius