Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 13d. 19:50

Europos Parlamentas ragina taikyti griežtas priemones Baltarusijos valdininkams, bet ne paprastiems piliečiams

Protestuotojai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai

Europos Sąjunga (ES) gali uždrausti įvažiuoti į savo teritoriją bei įšaldyti baltarusių valdininkų, susijusių su valdžios naudotomis griežtomis priemonėmis gruodžio 19 dieną, sąskaitas, taip pat susieti šių draudimų panaikinimą su opozicijos lyderių paleidimu, sakoma Europos Parlamento spaudos tarnybos pranešime, kuris atspindi trečiadienį Briuselyje vykusios diskusijos dėl padėties Baltarusijoje išvadas.

Pasak šios informacijos, bendrame Europos parlamento pirmininko Jerzy Buzeko, Užsienio reikalų komiteto, Žmogaus teisių pakomitečio, Europos Parlamento delegacijos ryšiams su Baltarusija ir Rytų partnerystės parlamentinės asamblėjos pareiškime (EURONEST) keliama keletas esminių reikalavimų Europos Sąjungai.

Tarp jų: „paskelbti draudimą įvažiuoti ir įšaldyti sąskaitas baltarusių valdininkams, tiesiogiai susijusiems su griežtų priemonių naudojimu (prieš gruodžio 19 dienos akcijos dalyvius); šie draudimai gali būti atšaukti po to, kai bus paleisti visi opozicijos lyderiai, sulaikyti dėl šių įvykių“.

Be to, pranešama, kad minėtame pareiškime Europos Sąjunga raginama „stiprinti finansinę paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei, neprikausomai žiniasklaidai ir nevyriausybinėms organizacijoms, padidinti finansinę paramą ir stipendijas baltarusių studentams, kurių daugelis buvo išmesti iš universiteto už dalyvavimą taikiuose protestuose“.

Taip pat jame siūloma „sumažinti vizų mokestį Baltarusijos piliečiams ir netgi visai panaikinti vizas studentams, mokslininkams ir menininkams“.

Be to, pareiškimo autoriai ragina peržiūrėti tarpparlamentinių santykių su Baltarusija pozicijas, taip pat Rytų partnerystės parlamentinės asamblėjos (EURONEST) darbą.

Spaudos tarnyba pažymi, kad „pradėdamas debatus J.Buzekas sutiko su dauguma Europos Parlamento narių, jog priemonės turi būti taikomos Baltarusijos valdininkams, bet nedidinama baltarusių piliečių izoliacija ir nebloginama jų padėtis“.

„Mūsų svarbiausias tikslas – išlaisvinti visus tuos, kurie lieka kalėjime, kurie buvo sulaikyti rinkimų dienos vakare. Turi būti panaikinti jiems keliami rimti kaltinimai. Suteikta būtina medicininė pagalba visiems, kam reikia. Tai – būtina sąlyga, jeigu Baltarusija nori palaikyti kokius nors santykius su ES“, – cituoja J.Buzeko žodžius spaudos tarnyba.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min