Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 27d. 08:08

Europos Parlamente – diskusija su A.Navalnu

Aleksejus Navalnas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aleksejus Navalnas

Penktadienį, 12 val. Lietuvos laiku Europos Parlamento (EP) Užsienio reikalų komiteto posėdyje dalyvaus Aleksejus Navalnas ir kiti žymūs Rusijos opozicijos veikėjai, rašoma pranešime.

Nuotolinėje diskusijoje europarlamentarai kartu su rusų opozicionieriais aptars padėtį Rusijoje artėjant rinkimams į Valstybės Dūmą. Be garsaus kovos su korupcija aktyvisto A.Navalno, vaizdo konferencijoje taip pat dalyvaus:

  • Vladimiras Kara-Murza – Boriso Nemcovo fondo pirmininkas, Laisvosios Rusijos fondo viceprezidentas;
  • Vladimiras Milovas – politikas, publicistas, ekonomistas ir energetikos ekspertas, buvęs Rusijos energetikos viceministras;
  • Ilja Jašinas – politikas, Maskvos Krasnoselsko rajono tarybos pirmininkas.

Šių metų rugpjūčio 20 d. prieš A.Navalną buvo įvykdytas išpuolis panaudojant cheminę nervus paralyžiuojančią medžiagą. Po jo Kremliaus kritikas buvo nugabentas į Vokietiją ir gydomas Berlyno ligoninėje. Cheminio ginklo draudimo organizacija ir skirtingose šalyse atlikti nepriklausomi laboratoriniai tyrimai patvirtina, kad pasikėsinime nužudyti buvo panaudota „Novičiok“ grupei priklausanti uždrausta cheminė medžiaga.

Rugsėjo 17 d. Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje griežtai pasmerkė pasikėsinimą nužudyti A.Navalną cheminiu ginklu ir paragino atlikti nešališką tarptautinį tyrimą. Dokumente pažymima, kad nuodus, priklausančius „Novičiok“ grupei, gali sukurti tik valstybinės karinės laboratorijos, o tai suteikia pagrindą teigti, kad A. Navalno apnuodijimas susijęs su Rusijos valdžios institucijomis. Parlamentas paragino Europos Sąjungą iš esmės persvarstyti santykius su Maskva dėl išpuolio prieš rusų opozicijos veikėją.

Rinkimai į VIII Rusijos Valstybės Dūmą turėtų įvykti ne vėliau kaip 2021 m. rugsėjo 19 d. Teisėkūros funkciją atliekančią Valstybės Dūmą sudaro 450 deputatų, kurie renkami 5 metams.

Stebėkite EP Užsienio reikalų komiteto posėdį tiesiogiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min