-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europos Sąjunga dėl Krymo tilto praplėtė sankcijas Rusijai

Europos Sąjunga antradienį praplėtė savo sankcijas Maskvai – jos dabar bus taikomos ir įmonėms, padėjusioms statyti Rusijos žemyninę dalį su Kremliaus aneksuotu Krymu sujungusį tiltą, kuris, anot Bendrijos, pažeidžia Ukrainos suverenitetą.
Krymo tilto atidarymas
Krymo tilto atidarymas / „Scanpix“ nuotr.

Anot ES, už vaidmenį statant Kerčės sąsiaurio tiltą, kurį gegužės mėnesį oficialiai atidarė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, bus areštuotas šešių įmonių ir organizacijų turtas bloko šalyse.

„ES įtraukė į sankcijų sąrašą dar šešis subjektus, prisidėjusius prie Kerčės tilto, sujungusio neteisėtai aneksuotą Krymą su Rusija, statymo“, – pareiškime pabrėžė Bendrijos valstybės narės.

„Savo veiksmais jie padėjo Rusijai tvirčiau kontroliuoti neteisėtai aneksuotą Krymo pusiasalį“, – priduriama pareiškime.

Šie veiksmai, nurodė ES, „savo ruožtu dar labiau pakerta Ukrainos teritorinį vientisumą, suverenitetą ir nepriklausomybę“.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė sveikinantis ES sprendimą įvesti sankcijas tiems, kas „prisidėjo prie neteisėto Kerčės tilto statymo“.

Maskva savo ruožtu pasmerkė „ardomąją politiką, nukreiptą prieš Krymo gyventojus“.

Vakarai „skatina tuos, kas vykdo Krymo energetinę blokadą, ir persekioja tuos, kas stato civilinę infrastruktūrą“, Rusijos naujienų agentūrų išplatintuose komentaruose pareiškė šalies užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Dvi iš šešių įmonių ir organizacijų, minimų ES oficialiajame leidinyje, yra kontroliuojamos verslininko Arkadijaus Rotenbergo – artimo V.Putino sąjungininko.

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Arkadijus Rotenbergas
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Arkadijus Rotenbergas

ES taip pat įvedė Maskvai sankcijų paketą už prorusiškų separatistų rėmimą Rytų Ukrainoje.

Iš viso šios ES sankcijos dabar taikomos 44 subjektams.

ES juodajame sąraše dabar iš viso yra 155 žmonės, įskaitant keletą artimų V.Putino šalininkų, kuriems taikomas draudimas įvažiuoti į Bendrijos teritoriją ar kurių lėšos yra įšaldytos.

Bendrija žada ir toliau nepripažinti 2014-aisiais įvykusios Krymo aneksijos – ją nelegaliu Ukrainos teritorijos užgrobimu taip pat laiko ir provakarietiška vyriausybė Kijeve bei Jungtinės Valstijos.

Anksčiau būdavo sunku pasiekti pusiasalį iš pietinės Rusijos, kur pakeliui į perkėlas dažnai susidarydavo ilgos automobilių eilės. Vis dėlto keltai ne visada gali plaukti rūsčiomis žiemos sąlygomis, taigi paprasčiausias būdas nuvykti į aneksuotą teritoriją yra kelionė lėktuvu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius