Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Sąjunga nemoka žaisti geopolitiniais šachmatais?

Vėliavų iškėlimo ceremonija
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vėliavų iškėlimo ceremonija
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Ukrainos Vyriausybei praėjusią savaitę pranešus asociacijos suarties su Europos Sąjunga (ES) stabdymą, politologas Laurynas Kasčiūnas mano, kad tai parodo Bendrijos kaip geopolitinės žaidėjos silpnumą.

„Norint žaisti šachmatų partiją, turi žaisti dvi pusės – tada viena gali laimėti, kita pralaimėti. Šitoje vietoje, manau, žaidė viena pusė, nes Europos Sąjunga tiesiog nelabai moka žaisti geopolitinių šachmatų. Europos Sąjunga, kaip tarptautinių santykių veikėjas, dažnai negali prilygti tokioms valstybėms kaip Rusija“, – Žinių radjo laidoje „Aktualioji valanda“ kalbėjo L. Kasčiūnas.

Pasak jo, ES galėjo suteikti paskolą Ukrainos ekonomikai, pasiūlyti narystės Europos Sąjungoje perspektyvą.

Politologo Alvydo Medalinsko nuomone,  ES ir neturėjo pirkti Ukrainai asociacijos sutarties.

„Iš principo siūloma Europos Sąjungai nupirkti Ukrainos valstybei kelią link asocijacijos sutarties. Aš labai džiaugiuosi matydamas Lenkijos poziciją, tik nesuprantu, kodėl vis nematau Lietuvos pozicijos. Lenkijos premjeras labai aiškiai pasakė, kad Europos Sąjunga nėra ta institucija, kuri gali prekiauti su Ukraina, sakydama, ar ji gali duoti daugiau pinigų Ukrainai nei Rusija“, – kalbėjo A. Medalinskas.

Lietuvos Seimo vicepirmininkui Gediminui Kirkilui, antradienį viešinčiam Kijeve, Ukrainos prezidento Viktoro Janukovičiaus pasiūlymas dėl trišalių derybų – Ukrainos, Europos Sąjungos ir Rusijos– pasirodė nerealus.

„Aš manau, kad jie (pasiūlymai – red.) nėra realistiniai, bent jau dėl trišalių derybų, taip niekada nebus“, – sakė G. Kirkilas.

Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, iš Ukrainos gaunami signalai dar neleidžia padėti galutinio taško – dar yra galimybė pasirašyti asociacijos sutartį.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min