Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Sąjunga pasirengė smogti Rusijai: gali uždrausti pirkti naftą, dujas ir net degtinę

Rusijos ekonomikai prognozuojama stagnacija
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos ekonomikai prognozuojama stagnacija
Šaltinis: 15min
0
A A

Likus dviem dienoms iki gegužės 25 dieną vyksiančių Ukrainos prezidento rinkimų Europos Sąjunga galutinai apsisprendė, kokias sankcijas taikys Rusijai, jei balsavimas Ukrainoje nebus „laisvas ir teisingas“.

Naujienų agentūra „Reuters“, gavusi sankcijų Rusijai projektą, praneša, kad Rusijai parengti trys apribojimų blokai – „silpno“, „juntamo“ ir „stipraus“ poveikio.

Pritaikius „silpno“ poveikio sankcijas, būtų apribotos „prabangos prekės“, tarp kurių ES politikai įtraukė briliantus, brangiuosius metalus, ikrą, kailius ir degtinę.

ES planuoja apriboti trąšų, chemikalų, automobilių padangų ir jūrų laivų pardavimą Rusijos kompanijoms. Taip pat bus įvesti ginklų importo ir eksporto apribojimai. Tačiau sankcijos, pasak „Reuters“, nepalies palydovinei ir branduolinei pramonei skirtų komponentų.

„Stipraus“ poveikio sankcijų projekte numatyta drausti importuoti iš Rusijos naftą ir dujas.

„Vidutinio“ lygio sankcijos apribotų prekybą bei investicijas, susijusias su finansinėmis paslaugomis. Numatyta uždrausti importuoti iš Rusijos anglį, taikyti jūrinio ir automobilių transporto apribojimus bei pristabdyti investicijas į Rusijos energetikos sektorių.

„Stipraus“ poveikio sankcijų projekte numatyta apriboti kapitalo judėjimą, drausti investuoti į Rusijos ekonomiką, nustatyti griežtas normas kompanijoms su rusiškais aktyvais, o taip pat drausti importuoti iš Rusijos naftą ir dujas.

Pasak agentūros, naftos ir dujų sankcijos gali suduoti stiprų smūgį Rusijos ekonomikai. Europos Komisijos duomenimis, rusiškos dujos bei nafta patenkina 30 proc. ES poreikių. Pernai už dujas ir naftą ES šalys Rusijai sumokėjo 130 milijardų eurų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pagrasino, kad Rusijos pareigūnams dėl Ukrainos krizės įvestos sankcijos atsigręš prieš pačias Vakarų šalis.

„Argi neakivaizdu, kad šiuolaikiniame, tarpusavio ryšiais susaistytame pasaulyje ekonominės sankcijos kaip politinio spaudimo instrumentas gali turėti bumerango efektą ir galiausiai paveikia jas inicijavusių šalių verslą ir ekonomiką“, – sakė V.Putinas per ekonomikos forumą Sankt Peterburge, į kurį neatvyko dauguma forumo dalyvių iš Vakarų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min