Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 29d. 08:41

Europos Sąjunga priėmė Lietuvos pasiūlymą atidžiau stebėti Serbijos pažangą

ES vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / ES vėliava

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis vasario 28 dieną Europos Sąjungos bendrųjų reikalų tarybos posėdyje pritarė kandidatės statuso suteikimui Serbijai, kai buvo priimtos Lietuvos pataisos.

Taryba nusprendė rekomenduoti, kad kandidatės į ES nares statusą Serbijai suteiktų Europos Vadovų Taryba.

„Tik nuo savalaikių pastangų įgyvendinant su ES susijusias reformas bei ryžto atitikti keliamus reikalavimus priklausys, kaip plėtosis kiekvienos narystės siekiančios valstybės santykiai su ES“, – teigė A.Ažubalis.

Jis pabrėžė, kad Europos Komisija priėmė visus Lietuvos pasiūlymus Serbijai taikyti sustiprintos priežiūros procedūrą, vertinant kaip pastaroji vykdo ES narystės siekiančioms šalims keliamus reikalavimus.

Tarp sričių, kurių reformas Lietuvos siūlymu atidžiau prižiūrės Europos Komisija, yra teisės viršenybės įtvirtinimas bei verslo aplinkos gerinimas.

Sustiprinto stebėjimo procedūra bus taikoma ir sąlygoms dėl tolesnio bendradarbiavimo su Kosovu, kurias 2011 m. gruodžio 9 d. patvirtino Europos Vadovų Taryba.

Pasak ministro, Lietuva nuosekliai remia ES plėtros politiką, tačiau siekia, kad ir toliau būtų vertinami ne popieriuje pasiekti susitarimai ir įsipareigojimai, o reali kandidačių pažanga.
„Serbijos stojimo procesas tik prasideda, bet nuo pat pradžių turi būti aišku, kad viską lems įsipareigojimų vykdymas“, – sakė A.Ažubalis.

Bendrųjų reikalų taryba vienbalsiai priėmė Lietuvos pasiūlymus. Ministrai rekomendavo, kad visų ES valstybių vadovai Europos Vadovų Tarybos susitikime kovo 1–2 d. suteiktų kandidatės statusą Serbijai. Paraišką narystei ES ji pateikė 2009 m.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min