Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Sąjungos prezidentas H.van Rompuy tarnybiniais automobiliais vežė savo šeimos narius į Paryžių

Hermanas Van Rompuy
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Hermanas Van Rompuy
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos Sąjungos prezidentas Hermanas Van Rompuy naudojosi tarnybiniais automobiliais vasaros atostogų metu, kai kartu su devyniais šeimos nariais važiavo iš Briuselio į Paryžių bei atgal, rašo nepriklausoma Briuselio svetainė „EUobserver“.

Praėjusį rugpjūtį buvęs Belgijos premjeras pasiėmė Europos Tarybos automobilį su vairuotoju, kad šis jį su žmona, vaikais ir dviem vaikaičiais iš Briuselio nuvežtų iki Paryžiaus Charles'io de Gaulle'io oro uosto ir atgal, cituodama patikimą šaltinį rašo svetainė.

Prezidento atstovas spaudai Dirkas de Backeris patvirtino, kad tokia kelionė tikrai buvo: „Prezidentas ir jo šeima išskrido atostogauti iš Paryžiaus. Iki ten jis buvo nuvežtas saugomu automobiliu.“

Atstovas pabrėžė, kad tokiems aukštiems valstybės pareigūnams yra įprasta naudotis tarnybiniais automobiliais. „Kai Barackas Obama vyksta atostogų, ar jis jau nebe Jungtinių Valstijų prezidentas? Kai Nicolas Sarkozy vyksta atostogų, ar jis nebe Prancūzijos prezidentas?“ – klausė D.De Backeris.

„Leiskite tai paaiškinti. Vien dėl to, kad prezidentas vyksta atostogų, dar nereiškia, kad jis nebėra prezidentas, kuriam reikia tam tikro lygio apsaugos, – sakė jis. – Jis yra saugomas visus metus. To reikalauja Tarybos saugumo tarnybos, kad būtų užtikrinta visa apsaugos sistema.“

Už viešumą kovojanti grupė „Alter EU“ nurodė, kad Europos Sąjunga įsteigė naujų postų, neapibrėžusi aiškių etikos taisyklių.Maždaug 300 kilometrų kelionė iš Briuselio iki Charles'io de Gaulle'io oro uosto trunka tris valandas. Nors D.de Backeris negalėjo pasakyti, kiek atsiėjo toks pasivažinėjimas, bet spėjo, kad turėjo kainuoti apie 50 eurų (173 litų).

„Iš viso susidaro apie 500 kilometrų. Skaičiuojant 10 litrų kuro sąnaudas šimtui kilometrų ir vieno euro kainą už litrą, susidaro tik 50 eurų. Patys galite paskaičiuoti“, – sakė jis.

Tačiau toks saugumo protokolas nustebintų kitoje gatvės pusėje esančio Europos Tarybos pastato darbuotojus. Europos Komisijos vadovas Jose Manuelis Barroso niekada sau neleido taip naudotis tarnybiniais automobiliais, sakė vienas Komisijos pareigūnas.

„Komisarams, imantiems vairuotojus kelionėms už Belgijos ribų, galioja griežtos taisyklės, kaip ir dėl privačių automobilių naudojimo. Naudotis vairuotojų paslaugomis privačioms ir šeimos kelionėms draudžiama“, – sakė jis.

„Naujoms ES įstaigoms nereikia tokių dalykų, – aiškino žaliųjų europarlamentarė Franziska Brantner. – Tai nepriimtina, ypač kai paprasčiau į Paryžių nuvažiuoti traukiniu.“

Už viešumą kovojanti grupė „Alter EU“ nurodė, kad Europos Sąjunga įsteigė naujų postų, neapibrėžusi aiškių etikos taisyklių.

H.Van Rompuy pirmuoju ES prezidentu tapo 2009-ųjų gruodį priėmus Lisabonos sutartį.

„Tai yra pavyzdys, kai H.Van Rompuy veikia etikos taisyklių vakuume“, – sakė „Alter EU“ narys Olivier Hoedemanas.

„Jeigu H.Van Rompuy būtų komandiruotėje kur nors, būtų visai kas kita“, – pridūrė jis.

„Tačiau jeigu jis vyksta atostogų, su šeima ar be jos, saugumo argumentas nėra įtikinamas, nes jis gauna algą ir puikiausiai gali važiuoti taksi ar nusipirkti bilietą į pirmosios klasės vagoną“, – pabrėžė O.Hoedemanas.

Europos Parlamento taisyklės draudžia ir jo pirmininkui Jerzy Buzekui važinėtis tarnybiniais automobiliais asmeniniais tikslais.

„Tarnybiniai automobiliai gali būti naudojami tik kelionėmis į darbą ir iš jo, – sakė Europos Parlamento atstovas spaudai. – Jie tikrai neskirti važiuoti apsipirkti, šeimos atostogų kelionėms ar panašiems reikalams.“

Akivaizdu, kad H.Van Rompuy mėgaujasi privilegijomis, kurių neturėjo būdamas Belgijos premjeru.

Pasak dabartinio Belgijos premjero Yves'o Leterme'o atstovo Dominique'o Dehaene'o, Belgijos vyriausybės nariams taip pat draudžiama naudoti tarnybinius automobilius šeimyninėms atostogų kelionėms, todėl „suprantama, kad Y.Leterme'as to niekada nedarė“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min