Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Sąjungos šalys pritarė audito rinkos reformai

Europos sąjungos vėliava
„Scanpix“ nuotr. / Europos sąjungos vėliava
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Nuolatinių atstovų komitete (COREPER I) ES valstybės patvirtino derybose tarp ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos ir Europos Parlamento pasiektą susitarimą dėl Audito direktyvos pasiūlymo ir Reglamento pasiūlymo dėl ES audito rinkos reformos.

Šis žingsnis atveria galimybes, kad galutinis susitarimas bus patvirtintas jau pirmuoju skaitymu po formalių balsavimų Europos Parlamente ir Taryboje.

„Susitarime Europos Sąjungos šalys sutiko griežtinti reikalavimus auditoriams ir audito įmonėms, siekdamos stiprinti jų nešališkumą ypač tais atvejais, kai atliekamas viešojo intereso įmonių* auditas. Taip pat siekėme paskatinti didesnę konkurenciją audito paslaugų srityje. Be to, reforma numato labiau koordinuoti auditorių priežiūrą Europos Sąjungoje, kuriai vadovaus Europos audito priežiūros institucijos komitetas“, – sakė Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius, ES Ekonomikos ir finansų reikalų (ECOFIN) tarybos pirmininkas.

Po intensyvių trialogų, kurie vyko nuo spalio vidurio, Nuolatinių atstovų komitetas gruodžio 16-17 dienomis sutarė ir dėl privalomosios auditorių ir audito kompanijų, atliekančių viešojo intereso įmonių auditus, rotacijos. Susitarime numatytas bazinis 10 metų terminas, po kurio auditorius ar audito įmonė tų pačių viešojo intereso įmonių auditą toliau atlikti galės ne ilgiau kaip 20 metų, jei rengiami viešieji pirkimai, ir iki 24 metų, jei vykdomas jungtinis auditas.

Taip pat sutarta, kad viešojo intereso įmonėms bus draudžiama įsigyti tam tikras ne audito paslaugas, bet ES valstybės galės taikyti išimtis tam tikroms mokesčių ir vertinimo paslaugoms, jeigu jos tiesiogiai neįtakos auditorių patikrintų finansinių ataskaitų.

Pakete numatyta didžiausia galima atlygio už audito įmonės teikiamas ne audito paslaugas riba, kuri gali siekti iki 70 proc. atlygio už audito paslaugas. Taip pat įtrauktas susitarimas dėl bendradarbiavimo audito priežiūros srityje. Šį bendradarbiavimą koordinuos Europos audito priežiūros institucijos komitetas, pasinaudodamas Europos vertybinių popierių ir rinkų institucijos patirtimi tarptautinio bendradarbiavimo tarp ES valstybių ir trečiųjų šalių audito priežiūros srityje.

„Tikiu, kad sutarta audito reforma turi pagerinti teisės aktų nustatytų auditų kokybę Europos Sąjungoje ir sustiprinti pasitikėjimą audituotomis finansinėmis ataskaitomis, ypač bankų, draudimo bendrovių ir biržinių bendrovių atvejais“, - reziumavo R. Šadžius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min