Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Europos šalyse plečiasi žiemos išdaigų sukelta transporto sumaištis

Prancūzijos vyriausybė pirmadienį pasipiktino dėl nutrūkusio susisiekimo tuneliu po Lamanšo sąsiauriu važinėjančiais traukiniais "Eurostar", sutrikdžiusio dešimties tūkstančių keliautojų planus, o daugelyje kitų Europos šalių dėl neįprastai smarkaus snygio ir šalčio kilo didžiulė transporto sumaištis.
Sniegas Diuseldorfo oro uoste Vokietijoje
Sniegas Diuseldorfo oro uoste Vokietijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sekmadienio vakarą nuo apledėjusio nuslydęs automobilis sukėlė vieno Paryžiaus priemiestinio traukinio avariją, per kurią buvo sužeisti 36 žmonės, o šis incidentas dar labiau padidino chaosą susisiekimo sistemoje, kuriai skaudžiai smogė 12 dienų trukęs streikas.

Per kito priemiestinio traukinio avariją Kroatijos sostinėje Zagrebe pirmadienį buvo sužeisti 50 žmonių.  Vokietijoje per eismo įvykius žuvo šeši, o Austrijoje – trys žmonės.

Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose ir Ispanijoje buvo atšaukta dar daugiau skrydžių, o kai kuriuose Europos regionuose prisnigus daugiau nei 50 centimetrų, daugelyje pagrindinių magistralių sutriko automobilių eismas.

Pagrindiniu šios sumaišties simboliu tapo tarp Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos kursuojančių bendrovės „Eurostar“ traukinių gedimas po Lamanšo sąsiauriu iškastame tunelyje.

Sugedus penkiems traukiniams, tame tunelyje įstrigo daugiau nei 2 tūkst. žmonių, o dar dešimtys tūkstančių keliautojų negalėjo patekti į traukinius, kurių reisai buvo atšaukti nuo penktadienio vakaro.

Pranešama, kad „Eurostar“ traukiniai vėl pradės važinėti ne anksčiau nei antradienį. Prancūzijos susisiekimo ministras Dominique'as Bussereau nurodė ištirti tuos gedimus.

Pasak „Eurostar“, traukiniai sugedo, nes nebuvo pritaikyti staigiems temperatūros pokyčiams, kai spaudžiant šalčiams įvažiuodavo į tunelį, kuriame oras daug šiltesnis.  Dėl pūgų Europos šalyse įvyko daug kitų nelaimių.

Pasak policijos, į pietryčius nuo Paryžiaus esančiame Šuazi le Rua vienas vairuotojas slidžiame kelyje nesuvaldė automobilio, kuris trenkėsi į viaduko, nutiesto virš „RER C“ priemiestinių traukinių linijos, atitvarus. Keleiviniam traukiniui susidūrus su nukritusiais betono luitais, keli vagonai nuvažiavo nuo bėgių. Ugniagesiai iš to traukinio evakavo 300 žmonių, o šį incidentą sukėlusio automobilio vairuotojas buvo sulaikytas.

Traukinių eismas ta linija pirmadienį dar nebuvo atnaujintas. Paryžiaus regioną kertanti geležinkelio linija „RER A“ dėl streiko neveikė 12 dienų.

Atšiaurūs orai taip pat smarkiai sutrikdė lėktuvų skrydžius daugelyje Europos šalių.

Keli šimtai žmonių naktį praleido Amsterdamo Schipholo oro uoste, kai sekmadienį buvo atšaukta dešimtys reisų. Pasak pareigūnų, tikėtina, kad bus atšaukta dar daugiau skrydžių.

Olandijos geležinkelių darbas pirmadienį taip pat buvo smarkiai sutrikdytas, o susisiekimo bendrovės patarė keliautojams likti namuose.

Dėl smarkaus snygio daug skrydžių buvo atšaukti arba atidėti svarbiuose Vokietijos oro susisiekimo centruose. Sekmadienį Frankfurto oro uoste buvo atšaukti daugiau nei 200 skrydžių, o Diuseldorfo oro uostas tą dieną praktiškai neveikė, todėl buvo atšaukti arba nukreipti kitur apie 300 reisų.

Vokietijoje savaitgalį bent šeši žmonės mirtinai sušalo arba žuvo per eismo įvykius slidžiuose keliuose.  Bavarijoje šeštadienį temperatūra buvo nukritusi iki –33,6 laipsnio Celsijaus, tačiau šią savaitę šalyje jau prognozuojamas atšilimas.

Paryžiaus Charleso de Gaulle'o oro uoste tikriausiai bus atšaukta apie 20 proc. skrydžių, nes nuo tūpimo ir kilimo takų nespėta nuvalyti sniego, nurodė civilinės aviacijos valdyba DGAC. Daugelis kitų lėktuvų vėlavo.

Sekmadienį tame oro uoste buvo atšaukti 40 proc. reisų.

Pirmadienį Madrido Barachaso oro uoste dėl smarkaus snygio veikė tik du iš keturių kilimo ir tūpimo takų. Oro uosto atstovas sakė, kad buvo atšaukta daugiau nei 50 lėktuvų reisų.  Taip pat buvo atšaukti aštuoni greitųjų traukinių, kursuojančių tarp Madrido, Barselonos, Malagos ir Sevilijos, reisai.

Briuselio oro uoste buvo atšaukti du skrydžiai, o dar apie 20 lėktuvų vėlavo.  Makedonijos sostinės Skopjės oro uoste negalėjo nutūpti vienas lėktuvas, o dešimtys kitų vėlavo. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius