15min be reklamos
2022 11 28, 21:26

Europos transliuotojai smerkia žiniasklaidos „bauginimą“ Kinijoje

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) pirmadienį pasmerkė „netoleruotiną“ bauginimą, kurį Kinijoje patiria naujienų komandos, nušviečiančios visoje šalyje kilusią protestų bangą.
Protestuotojai Šanchajaus gatvėse
Protestuotojai Šanchajaus gatvėse / „Scanpix“ nuotr.

„EBU kuo griežčiausiai smerkia netoleruotiną bauginimą ir agresiją, nukreiptą prieš EBU narių žurnalistus ir filmavimo komandas Kinijoje“, – sakoma didžiausio pasaulyje visuomeninės žiniasklaidos aljanso pareiškime.

Ženevoje įsikūrusi sąjunga pažymėjo, kad padėtis Kinijoje tampa vis nestabilesnė.

Žmonės, siekiantys politinių laisvių ir reikalaujantys nutraukti itin griežtas kovos su COVID-19 priemones, eina į gatves didžiuosiuose Kinijos miestuose ir renkasi universitetų miesteliuose.

Tokios protestų bangos šalis nematė nuo 1989 metų, kai buvo numalšinti prodemokratiški mitingai.

Britų transliuotojas BBC pranešė, kad vienas jo žurnalistas, mėginęs nušviesti protestus prieš COVID-19 Šanchajuje, buvo suimtas ir nuovadoje sumuštas policijos.

Tuo metu Šveicarijos transliuotojo RTS žurnalistas buvo gąsdinamas, kai rengė tiesioginį reportažą, kai kuriems EBU narių žurnalistams buvo grasinama, o dar kitiems neleista filmuoti ar išleisti medžiagos į eterį, teigė sąjunga.

„Policijos ir kitų Kinijos valdžios institucijų agresija bei žurnalistų bauginimas yra nepriimtini, o pastarieji incidentai – tai naujai pasiektas žemiausias lygis“, – sakė EBU naujienų skyriaus vadovė Liz Corbin.

Ji nurodė, kad EBU nariai atlieka itin svarbų vaidmenį teikiant visuomenei patikimas naujienas ir informaciją, „tačiau Kinijos valdžios institucijos vis labiau apsunkina reporterių komandų darbą šioje šalyje“.

„Skubiai raginame Kinijos valdžios institucijas gerbti Kinijoje gyvenančių ir dirbančių EBU narių žurnalistų teises, kad jie padėtų užsienio auditorijai geriau suprasti, kas ten vyksta“, – sakė sąjungos atstovė.

Organizacija „Žurnalistai be sienų“ (angl. Reporters Without Borders) taip pat pasmerkė tai, kas nutiko BBC žurnalistui.

EBU naujienų komitetui pirmininkaujantis Ericas Schereris išreiškė „pasibaisėjimą“ dėl „nepagrįstų kelių užsienio žurnalistų, oficialiai akredituotų dirbti Kinijoje, suėmimų darbo metu“.

„Tikimės iš atitinkamų valdžios institucijų gauti oficialų paaiškinimą dėl šių nerimą keliančių incidentų, kad galėtume suprasti, kaip toliau užtikrinti saugias darbo sąlygas Kinijoje dirbantiems žurnalistams“, – pareiškė jis.

1950 metais įkurta EBU vienija 112 organizacijų narių 56 šalyse ir 31 asocijuotąją organizaciją Azijoje, Afrikoje ir Šiaurės bei Pietų Amerikose.

Transliuodamos 153 kalbomis, kartu jos pasiekia daugiau nei milijardo žmonių auditoriją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min