Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 12, 10:53

Europos transliuotojų sąjunga ragina Graikiją neuždaryti visuomeninio transliuotojo

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) antradienį paragino pinigų stokojančią Graikiją atšaukti šokiravusį sprendimą uždaryti visuomeninę televiziją ir radiją ERT, ir nurodė, kad tai yra didelis smūgis žiniasklaidos nepriklausomybei.
ERT televizijos darbuotojas
ERT televizijos darbuotojas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Graikija

EBU pareiškime sakoma, kad sąjunga visos Europos visuomeninės žiniasklaidos bendruomenės vardu reiškia „didelį nerimą“ dėl iškart įsigaliojusio Atėnų sprendimo uždaryti transliuotoją.

„Visuomeninės žiniasklaidos egzistavimas ir jos nepriklausomybė nuo vyriausybės ir labai svarbūs demokratinėms visuomenėms, – sakoma EBU pareiškime. – Todėl dėl bet kokių toli siekiančių pakeitimų visuomeninės žiniasklaidos sistemoje turėtų būti sprendžiama po atvirų ir visus įtraukiančių demokratinių debatų parlamente, o ne paprastu dviejų vyriausybės ministrų susitarimu“.

EBU pabrėžė, kad sprendimas dėl ERT buvo rezultatas nepaprastųjų įgaliojimų, suteiktų finansų ministrui ir jo kolegai, kuris prižiūri transliacijas.

EBU nurodė, kad jos prezidentas Jeanas Paulis Philippot ir generalinė direktorė Ingrid Deltenre parašė Graikijos premjerui Antoniui Samarui, kurį paragino „pasinaudoti visomis savo galiomis ir tuojau pat atšaukti šį sprendimą“.

ERT darbuotojai jau kelis mėnesius rengė streikus ir priešinosi planams restruktūrizuoti transliuotoją, kaip reikalavo tarptautiniai kreditoriai, prižiūrintys taupymo planą pagal finansinės pagalbos skolų prislėgtai Graikijai sąlygas.

„Nors pripažįstame būtinybę ... taupyti, nacionaliniai transliuotojai yra kaip niekad svarbūs tais laikais, kai šalys išgyvena sunkumus. Tai nereiškia, kad ERT reikia valdyti ne taip veiksmingai kaip privačią kompaniją. Natūralu, kad visos valstybinės lėšos turi būti leidžiamos kuo atidžiausiai“, – sakoma J.P.Philippot ir I.Deltenre laiške A.Samarui.

Antradienį paskelbdamas apie transliuotojo uždarymą Graikijos vyriausybės atstovas Simas Kedikoglus pavadino ERT „atveju, kai ypač trūksta skaidrumo ir kai (esama) neįtikėtinos ekstravagancijos“.

Pasak jo, transliuotojas bus vėl atidarytas vėliau, nauju formatu ir su daug mažiau darbuotojų.

Dabartiniams darbuotojams, kurių, kaip praneša šalies žiniasklaida, yra beveik 2,7 tūkst., bus išmokėtos kompensacijos, jiems bus leidžiama vėl prašytis į darbą perorganizuotame ERT, nurodė atstovas.

1950 metais įsteigta EBU vienija 56 visuomeninės žiniasklaidos organizacijas, o ERT buvo vienas jos narių steigėjų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min