Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 26, 09:16

EŽTT svarstys Nyderlandų skundą prieš Rusiją dėl MH17 lainerio numušimo

Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT) bus svarstomas Nyderlandų skundas prieš Rusiją dėl oro bendrovės „Malaysia Airlines“ keleivinio lėktuvo katastrofos Rytų Ukrainoje 2014 metais.
Lėktuvo MH17 nuolaužos
Lėktuvo MH17 nuolaužos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Anksčiau planuota skundą svarstyti 2021 metų lapkričio 24 dieną, tačiau nagrinėjimas buvo perkeltas į sausio 26-ąją, nes lapkričio 8 dieną iš proceso pasitraukė vienas iš teisėjų.

Nyderlandai 2020 metų liepą apskundė Rusiją EŽTT dėl jos vaidmens numušant „Malaysia Airlines“ reiso MH17 keleivinį lainerį.

2014 metų liepos 17 dieną iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridęs orlaivis „Boeing 777“ buvo numuštas virš prorusiškų separatistų kontroliuojamos teritorijos Rytų Ukrainoje. Per tą katastrofą žuvo visi 298 orlaivyje buvę žmonės, įskaitant 196 Nyderlandų piliečius.

Katastrofos priežastis tiria Nyderlandų vadovaujama Jungtinė tyrėjų grupė (JIT), į kurią taip pat įeina Ukrainos, Belgijos, Australijos ir Malaizijos teisėsaugos institucijų atstovai.

2016 metų rugsėjį JIT paskelbė savo tyrimo išvadas, kad orlaivis buvo numuštas rusų gamybos raketa BUK. Prieš metus tyrėjai pranešė nustatę, kad ta raketa buvo paleista iš komplekso, atvežto iš Rusijos 53-iosios oro erdvės gynybos brigados, dislokuotos Kursko mieste.

2019 metų gegužės 19 dieną tyrėjų grupė oficialiai įvardijo keturis dėl MH17 katastrofos kaltinamus asmenis. Tai rusai Olegas Pulatovas, Igoris Girkinas ir Sergejus Dubinskis bei ukrainietis Leonidas Charčenka. Visi jie teisiami už akių. Vienintelis O.Pulatovas turi savo teisinius atstovus teisme.

Rusija neigia bet kokias savo sąsajas su lėktuvo numušimu ir yra pateikusi virtinę alternatyvių versijų, kaip įvyko ta katastrofa.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min