Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 sausio 15d. 22:31

„Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas – būsimasis JAV prezidentas?

Milijardierius Markas Zuckerbergas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Milijardierius Markas Zuckerbergas

Kuomet visuomenėje gerai žinomas žmogus pasisamdo garsų rinkiminių kampanijų kūrėją ir paskelbia apie planus keliauti po šalį ir susitikti su gyventojais, galima pamanyti, jog šis žmogus žengia į politiką. Tačiau kaip į tai reikia reaguoti, jei ši asmenybė yra „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas? Šį klausimą kelia CNN.

Šią savaitę M.Zuckerbergas pasamdė kadenciją baigiančio JAV prezidento Baracko Obamos kampanijų vadovą Davidą Ploufee'ą, kuris turėtų vadovauti milijardieriaus filantropinei veiklai. Ši naujiena paskelbta po M.Zuckerbergo atskleisto šių metų tikslo – susitikti su kiekvienos JAV valstijos gyventojais.

„Po audringų praėjusių metų šiemet dedu visas viltis į galimybę susitikti su kuo daugiau žmonių ir pakalbėti apie tai, kaip jie gyvena, dirba ir ką galvoja apie ateitį“, – anksčiau skelbė „Facebook“ įkūrėjas.

Po šio įrašo socialiniame tinkle „Newsweek“ ir kiti užsienio leidiniai pradėjo spėlioti, ar M.Zuckerbergas nesieks eiti D.Trumpo keliu – be politinės patirties dalyvauti JAV prezidento rinkimuose.

Šias kalbas dar labiau pakurstė kompanijos „Facebook“ paskelbta žinia, kad M.Zuckerbergas turi valdybos pritarimą ateitį sieti su politika.

Ilgamečio Niujorko mero Michaelo Bloombergo rinkiminių kampanijų vadovas Bradley Tuskas teigia, kad ženklai akivaizdūs – tokius žingsnius žengęs žmogus turėtų ruoštis politinei kampanijai. Tačiau M.Zuckerbergo atvejį, pasak B.Tusko, reikėtų vertinti atsargiai – darbas politinėje erdvėje „Facebook“ įkūrėjui galėtų prilygti žingsniui atgal.

„Jis turi tiek daug įtakos savo veikla ir turtu, kad yra tik keletas darbų, kurie būtų verti jo laiko“, – apie M.Zuckerbergą kalba B.Tuskas.

Pasak jo, milijardieriui viliojančios gali būti Senato daugumo lyderio, Atstovų rūmų pirmininko pareigos. Žinoma, ir šalies prezidento.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas.

2020 metais, kuomet vyks JAV prezidento rinkimai, M.Zuckerbergui bus 36-eri – šis amžius leidžia kandidatuoti į aukščiausią šalies politinį postą (kandidatuoti galima nuo 35-erių metų amžiaus). O jei, kaip pastebi „Newsweek“, D.Trumpo sveikata pablogėtų, jam būtų surengta apkalta arba dėl kitų aplinkybių jis būtų priverstas pasitraukti iš JAV prezidento posto, M.Zuckerbergas jau galėtų būti pasiruošęs kandidatuoti į šias pareigas dar iki rinkimų.

Tačiau nepaisant to B.Tuskas abejoja, ar „Facebook“ įkūrėjas yra ta asmenybė, turinti tinkamą temperamentą ir galinti surengti sėkmingą prezidento rinkimų kampaniją.

Jis turi tiek daug įtakos savo veikla ir turtu, kad yra tik keletas darbų, kurie būtų verti jo laiko, – apie M.Zuckerbergą kalba B.Tuskas.

Panašios nuomonės laikosi ir tie, kuriems tenka glaudžiai bendradarbiauti su M.Zuckerbergu. Anot šių žmonių, idėja tapti JAV prezidentu technologijų gigantui gali atrodyti neviliojanti.

„Jis saugo savo privatų gyvenimą, nesiekia viešų pagyrų ir dėmesio, kaip elgiasi politikai. Aš būčiau labai nustebęs, jei jis atrastų vietą politiniame pasaulyje“, – kalba vienas pirmųjų „Facebook“ darbuotojų Ezra Kalahano.

Jis abejoja, ar M.Zuckerbergas yra pasirengęs darbą „Facebook“ iškeisti į valstybės tarnybą. „Jis (M.Zuckerbergas, – red. past.) gali duoti pasauliui daug teigiamų dalykų dirbdamas „Facebook“. Jis tiki kompanijos kuriamu gerumu“, – mano vienas pirmųjų socialinio tinklo darbuotojų, kuriam teko dirbti kartu su „Facebook“ įkūrėju.

Kaip rašo CNN, M.Zuckerbergas vietoje politinės karjeros gali kurti savo ateitį žvelgdamas į savo vaikystės herojų „Microsoft“ įkūrėją Billą Gatesą, kuris savo turtus naudoja visuomenės labui.

2020 metais, kuomet vyks JAV prezidento rinkimai, M.Zuckerbergui bus 36-eri – šis amžius leidžia kandidatuoti į aukščiausią šalies postą.

„Man dabartinis mano darbas labdaros fonde patinka labiau nei galimybė būti prezidentu. Be to, nemanau, kad aš gerai daryčiau tai, ką privalai daryti, kuomet esi išrenkamas“, – praėjusiais metais sakė B.Gatesas.

Šiuos žodžius galima pritaikyti ir M.Zuckerbergui.

Bent jau kol kas realiausia kandidate iš „Facebook“ kompanijos patraukti į politiką laikoma valdybos pirmininkė Sheryl Sandberg. Teigiama, kad jei Hillary Clinton būtų laimėjusi JAV prezidento rinkimus, S.Sandberg būtų dirbusi jos komandoje.

Nors JAV politikos vairą į savo rankas D.Trumpas perims tik po kelių dienų ir taip pradės savo prezidento kadenciją, vienas žmogus jau paskelbė, kad dalyvaus ateinančiuose šalies prezidento rinkimuose – tai JAV dainininkas Kanye Westas. Kaip pastebi „Newsweek“, jei paaiškėtų, kad M.Zuckerbergas taip pat ketins kovoti dėl šio posto, susiklostytų nematyta situacija – rinkimų kovos jau lauktų du kandidatai, geriau žinomi ne dėl savo politinės patirties.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min