TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Fatimoje tūkstančiai tikinčiųjų laukia popiežiaus

Popiežius Pranciškus išvyksta į Portugaliją
TT NYHETSBYRÅN / Fatimoje tūkstančiai tikinčiųjų laukia popiežiaus
Šaltinis: BNS
0
A A

Dešimtys tūkstančių katalikų penktadienį nepabūgę lietaus laukė popiežiaus Pranciškaus apsilankymo Fatimoje, šiam piligriminiam Portugalijos miesteliui minint Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo trims piemenėliams 100-ąsias metines.

Minios maldinimų iš viso pasaulio plūdo į priešais Fatimos Rožinio Marijos baziliką esančią didingą aikštę po apniukusiu dangumi, pro kurį retkarčiais prasiskverbdavo vienas kitas saulės spindulėlis. Kai kuriuos iš jų čia atvedė troškimas rasti paguodą ir užmiršti savo sunkią praeitį.

Viena tokių buvo Danijoje gyvenanti pabėgėlė iš Vietnamo Dung Lu, kartu su savo motina išvažiavusi iš savo šalies devintojo dešimtmečio pabaigoje, nes ten neturėjo religinės laisvės.

Su ašaromis akyse ji prisiminė, kaip dar būdama Vietname ji meldėsi Švč. Mergelei Marijai, kaip pasibaigus karui 1975 metais buvo įkalintas jos tėvas, kuris išėjęs į laisvę valtimi pabėgo iš šalies, ten palikę savo šeimą.

TT NYHETSBYRÅN/Piligrimai laukia popiežiaus
TT NYHETSBYRÅN/Piligrimai laukia popiežiaus

„Stebuklų būna“, – sakė ji, kalbėdama apie tėvą, kuris išėjęs iš kalėjimo patyrė sunkią pabėgėlio naštą ilgus metus gyvendamas užsienyje.

Šalia stovėjusi moters duktė nusistebėjo, kodėl mama verkia.

„Sunku jiems papasakoti kaip buvo sunku. Jie gimė laisvėje“, – paaiškino ji.

„Stebuklingas“ berniukas

Manoma, kad iki milijono žmonių turėtų atvykti į šį nedidelį Portugalijos miestelį penktadienį, atsiliepdami į popiežiaus kvietimą prisijungti prie jo kaip „vilties ir taikos piligrimo“.

Manoma, kad iki milijono žmonių turėtų atvykti į šį nedidelį Portugalijos miestelį penktadienį, atsiliepdami į popiežiaus kvietimą prisijungti prie jo kaip „vilties ir taikos piligrimo“.

„Tegul jūsų maldai sudėtos rankos ir toliau laiko manąsias“, – parašė pontifikas penktadienį tinkle „Twitter“.

Tikima, kad į šiaurę nuo Lisabonos esančioje Fatimoje nuo 1917 metų gegužės iki spalio Marija šešiskart apsireiškė trims avis ganiusiems, neturtingiems, menkai raštingiems vaikams. Apsireiškimų metu Jacintai Marto buvo septyneri, jos broliui Francisco Marto – devyneri, o pusseserei Lucia dos Santos – 10 metų.

Teigiama, kad Pirmojo pasaulinio karo metais, kai Bažnyčia Portugalijoje buvo persekiojama, piemenėliams pasirodžiusi Marija apreiškė tris paslaptis.

Manoma, kad jose buvo perspėjama apie Antrąjį pasaulinį karą ir komunistinės Rusijos iškilimą.

Šeštadienį, minint pirmojo Dievo Motinos apsireiškimo Fatimoje 100-asias metines, Pranciškus paskelbs šventaisiais du iš šių piemenėlių – Jacintą ir Francisco Marto, kuriems Bažnyčia oficialiai priskyrė du stebuklus.

Vienu iš šių stebuklų laikomas 2013-ųjų nutikimas, kai penkiametis Lucas (Lukas) iš Brazilijos iškrito pro langą iš daugiau šešių metrų aukščio, patyrė sunkią galvos traumą, bet neįtikėtinai greitai atsigavo.

Jo tėvai atkakliai meldėsi piemenėliams, prašydami jo užtarimo prieš Dievą.

„Gydytojai, tarp jų ir netikintieji, nesugebėjo paaiškinti jo išgijimo“, – ketvirtadienį žurnalistams Fatimoje sakė berniuko tėvas Joao Batista.

Lietus ir šypsenos

Daugybė maldininkų daug dienų pėsčiomis keliavo iki šio centrinio Portugalijos miesto. Kai kurie jų savo kelionę iki nedidelės Apreiškimo koplyčios baigė eidami keliais.

Daugybė maldininkų daug dienų pėsčiomis keliavo iki šio centrinio Portugalijos miesto. Kai kurie jų savo kelionę iki nedidelės Apreiškimo koplyčios baigė eidami keliais.

Kiti buvo užsiėmę patogią vietą prie užtvaros, žyminčios kelią, kuriuo vėliau penktadienį pravažiuos popiežiaus Pranciškaus papamobilis.

48 metų tarnautoja iš Paragvajaus Carolina Palacios sakė, kad jie su kitais savo grupės nariais užsiėmę vietas per naktį pamainomis sėdėjo ant sulankstomų kėdžių, norėdami jas išsaugoti.

„Mes ateidavome ir išeidavome. Stovėjome sargyboje kaip kokia kariai, – juokavo ji. – Mes jau matėme popiežių, kai jis buvo atvykęs į Paragvajų. Bet čia viskas kitaip“.

„Oras čia taip pat kitoks – tai lyja, tai pasirodo saulė ir vėl lyja“, – kalbėjo moteris.

TT NYHETSBYRÅN/Piligrimai Fatimoje laukia popiežiaus
TT NYHETSBYRÅN/Piligrimai Fatimoje laukia popiežiaus

Sustiprintas saugumas

Popiežius Pranciškus iš Romos turėjo išvykti 14 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku ir po šiek tiek daugiau kaip dviejų valandų nusileisti Monte Realio karinėje bazėje, esančioje į šiaurę nuo Lisabonos.

Susitikęs su Portugalijos prezidentu Marcelo Rebelo de Sousa Pranciškus sraigtasparniu išskris į Fatimą.

Šiame piligriminiame miestelyje papamobiliu, kuris specialiai buvo atgabentas iš Romos, jis atvyks į aikštę šalia Fatimos Rožinio Marijos bazilikos. Ten jo lauks apie 400 tūkst. maldininkų.

„Scanpix“/AP nuotr./Marcelo Rebelo de Sousa
„Scanpix“/AP nuotr./Marcelo Rebelo de Sousa

Daugybė kitų žmonių stebės popiežiaus vizitą didžiuliuose ekranuose ir per televiziją.

Visi penktadienio renginiai ir šeštadienio kanonizacijos ceremonija vyks sustiprinto saugumo sąlygomis.

Penktadienį ir šeštadienį dirbs 6 tūkst. saugumo ir pagalbos tarnybų darbuotojų.

Automobiliams bus draudžiama privažiuoti prie bazilikos, o oro erdvė virš miestelio bus uždaryta. Be to, bus imtasi priemonių slopinti elektroninius signalus, kad vietovėje neskraidytų bepilotės skraidyklės.

Savaitgalį Portugalijoje taip pat laikinai grąžinta pasienio kontrolė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min