Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 9d. 14:35

„Femen“ aktyvistės Olandijoje supjaustė tris kryžius

Dar viena Ukrainos merginų akcija
Femen.org nuotr. / Dar viena Ukrainos merginų akcija

Moterų judėjimo „Femen“ atstovės Olandijoje, meno festivalio GOGBOT, skirto grupei „Pussy Riot“, metu nupjovė tris specialiai pastatytus kryžius. Toks pranešimas sekmadienį paskelbtas „Femen“ tinklalapyje.

Tokia akcija surengta po vienos iš judėjimo aktyvistės Inos Ševčenko kreipimosi į susirinkusiuosius. Ji kryžius palygino su „žaizdomis ant civilizacijos kūno“, o benzininius pjūklus – su chirurgo, iškviesto suteikti ligoniui pagalbą, skalpeliu. „Femen“ atstovės pasiryžusios ir ateityje be gailesčio pjauti šiuo patriarchato simbolius, taip vykdydamos istorijos sanitarų misiją“, – rašoma oficialiame judėjimo tinklalapyje.

Kaip rašo Newsru.com, pirmąją akciją, kurios metu benzininiu pjūklu buvo nupjautas kryžius Kijevo centre šalia Tarptautinio kultūros ir meno centro, „Femen“ aktyvistės surengė rugpjūčio 17 dieną. Taip buvo, akcijos dalyvių teigimu, išreikšta „parama ir pagarba“ „Pussy Riot“ grupės narėms, kurias Maskvos teismas tą pačią dieną nuteisė kalėti dvejus metus už pasirodymą vienoje iš Maskvos cerkvių.

Kijevo milicija iškėlė baudžiamąją bylą dėl chuliganizmo, tačiau niekas nebuvo sulaikytas. Viena iš judėjimo aktyvisčių I.Ševčenko paliko Ukrainą ir persikėlė į Prancūziją.

Femen.org nuotr./Kryžius pusnuogės merginos pjaustė meno festivalio metu.
Femen.org nuotr./Kryžius pusnuogės merginos pjaustė meno festivalio metu.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min