Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 9d. 16:43

Festivalis Vokietijoje: kurdai policininkus apsvaidė akmenimis, 80 sužalotų

Kurdai policininkus apmėtė akmenimis, plytomis, vandens buteliais.
Youtube.com nuotr. / Kurdai policininkus apmėtė akmenimis, plytomis, vandens buteliais.

40 tūkstančių kurdų iš visos Europos Vokietijos mieste Manhaime turėjo švęsti kultūrų festivalį, tačiau vos prasidėjęs renginys virto riaušėmis tarp dalyvių ir tvarkos sergėtojų. Anot vokiečių spaudos, per jas sužeista 80 policininkų.

Daugybė kurdų šeštadienį renginio metu policininkus apsvaidė akmenimis. Iš 80 policininkų vienas sužalotas itin sunkiai. Mažiausiai 13 transporto priemonių buvo apgadintos. Policija suėmė 31 riaušininką. 

Policijos atstovo Martino Bolo teigimu, smurto protrūkis buvo tiesiog nenormalus. Šimtai, jei ne tūkstančiai kurdų užpuolikų. Policijos atstovas teigė tokio jėgos proveržio buvo nematęs per 30 savo darbo metų. Sugadinti ir policijos automobiliai. 

Kai kuriais duomenimis, policiją kurdai apmėtė ne tik akmenimis, bet ir plytomis, vandens pilnais buteliais, degančiais deglais. Buvo užpulti ir žurnalistai. Riaušės nurimo tik apie 20 val. vakaro. 

Pasak policijos atstovo M.Bolo, riaušės kilo tada, kai policija norėjo pagelbėti kurdų tvarkos sergėtojams, kurie bandė suvaldyti didelę atvykusių žmonių minią. „Tačiau mūsų pagalbą kurdai suprato, kaip provokaciją“, – teigė policininkas.

Prasidėjus riaušėms į darbą buvo iškviesta daugiau policininkų, susisiekta ir su tais, kurie savo tarnybą baigė tik šeštadienio rytą. Dėl riaušių jie vėl turėjo dirbti.

Į kurdų festivalį atvyko apie 40 tūkst. dalyvių iš Vokietijos ir kaimyninių šalių. Dar penktadienį policiją lydėjo dalyvius jaunimo maršo metu. Grupė dalyvių pakeliui į Manhaimą užpuolė turkų arba turkų kilmės vairuotojus. Lydinčiuose automobiliuose policija rado peilių ir bumerangų. Dalyviai turėjo ir draudžiamų vėliavų su teroristinės kurdų grupuotės ženklais. 

Kurdai yra tauta, gyvenanti Irake, Irane, Sirijoje ir Turkijoje. Visame pasaulyje jų gyvena apie 40 mln. Tai viena didžiausių tautų, neturinčių savo valstybės.

 

Temos: 1 Vokietija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min