Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 25d. 13:17

Filipinų lyderį kritikavusi politikė apkaltinta sąsajomis su narkotikų prekeiviais

Leila de Lima
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Leila de Lima

Agresyviojo Filipinų lyderio Rodrigo Dutertes žiaurų karą su narkotikų prekeiviais ir jų vartotojais kritikavusi senatorė Leila de Lima pati buvo apkaltinta sąsajomis su narkotikų prekeiviais, skelbia „The Washington Post“.

57-erių metų politikė yra viena pastebimiausių Filipinų prezidento kritikių, kaltinanti jį žudynėmis ir savivale. Nuo R.Dutertes atėjimo į valdžią praėjusių metų birželio mėnesį Filipinuose neaiškiomis aplinkybėmis žuvo apie 7000 žmonių.

Praėjusią vasarą per atliktą tyrimą komisijos nare buvusi L.de Lima surado netgi samdomą žudiką, kurio paslaugomis naudojosi R.Duterte. Ji buvo skubiai pašalinta iš komisijos.

Po kurio laiko viešojoje erdvėje ir prezidentui palankioje žiniasklaidoje pasirodė gandai apie jos palaidą seksualinį gyvenimą ir sąsajas su narkotikų prekeiviais.

R.Duterte netgi viešai leido sau juokauti apie senatorės L.de Limos savižudybę.

Šį ketvirtadienį pagaliau buvo gautas arešto orderis, leidžiantis suimti ir apklausti opozicionierę. Ji viešai atsisveikino su savo šeimos nariais.

„Aš esu pasirengus, kad būsiu suimta bet kuriuo metu“, – anksčiau dienraščiui „Financial Times“ kalbėjo buvusi teisingumo sekretorė.

„Man netgi bus garbė atsidurti kalėjime tokio žiauraus režimo valdžios metu“, – pabrėžė L.de Lima.

Kaltina kyšiu ir intymiais santykiais

L.de Lima kaltinama tariamai ėmusi 10 milijonų Filipinų pesų (200 tūkst. JAV dolerių) kyšį iš narkotikų prekeivių. Pinigus, R.Dutertes pareigūnų teigimu, paėmė jos vairuotojas, su kuriuo senatorė, pasak jų, buvo užmezgusi ir intymius santykius.

Pati opozicijos atstovė šiuos įtarimus vadina politiniu susidorojimu ir griežtai atmeta bet kokius kaltinimus.

R.Dutertes beprotiškas karas prieš narkotikus pardavinėjančius ir netgi juos vartojančius asmenis sulaukė nemenko filipiniečių palaikymo.

R.Dutertes beprotiškas karas prieš narkotikus pardavinėjančius ir netgi juos vartojančius asmenis sulaukė nemenko filipiniečių palaikymo. Pavargę nuo narkomafijos spaudimo daugelis jų užmerkia akis prieš Filipinų prezidento siautėjimą.

Jo griežtas kalbėjimas viešojoje erdvėje sukūrė įvaizdį, kad tik R.Duterte gali pasipriešinti narkotikų verslo rykliams.

Ketvirtadienį prezidento teisininkas Salvadoras Panelo viešai pareiškė, kad L.de Limos suėmimas yra „prieš ją pagaliau atsisukusi karma“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min