Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 24d. 10:24

Filipinų Vyriausybė pasiundė daugiau karių į žudynių vietą Mindanao saloje

Žudynės sukrėtė Filipinus.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žudynės sukrėtė Filipinus.

Filipinų Vyriausybė antradienį nušalino vienos pietinės provincijos policijos vadą ir pasiuntė daugiau karių į regioną, kuriame buvo surengtos žudynės, siejamos su vietos klanų politine kova. Per incidentą žuvo 24 žmonės.

Pirmadienį apie 100 ginkluotų vyrų pagrobė grupę žmonių, kurie važiavo registruoti savo remiamo kandidato į Mindanao salos Magindanao provincijos gubernatoriaus postą. Apie 40 žmonių, tarp kurių buvo moterų ir vietos žurnalistų, buvo nuvežti į nuošalią vietą, ten pagrobėjai pradėjo į juos šaudyti, sakė tyrėjai.

Iki šiol rasti 24 nužudytųjų lavonai. Taip pat pranešama, kad keturiems žmonėms pavyko išsigelbėti ir jie šiuo metu slapstosi.

„Dauguma kūnų buvo su šautinėmis žaizdomis“, – sakė kariškių atstovas pulkininkas leitenantas Romeo Brawneris.

Pareigūnai nurodė, jog nužudytųjų gali būti rasta daugiau, nes toje vietovėje buvo aptikta negilių kapų.

Vidaus reikalų sekretorius Ronaldo Puno sakė, kad tyrimas bus atliktas per kelias artimiausias dienas ir visi įtariamieji bus suimti.Praėjusią savaitę Filipinuose pradėti registruoti kandidatai kitų metų gegužę vyksiančiuose visuotiniuose rinkimuose, kuriuose bus varžomasi dėl 17 800 centrinės ir vietos valdžios postų.

Rinkimus Filipinuose dažnai temdo smurto išpuoliai, ypač šalies pietuose, kur saugumo pajėgos kaunasi su kairiųjų sukilėliais ir radikaliais islamistais, taip pat malšina įnirtingus konfliktus tarp besivaržančių politinių klanų.

Šalies prezidentė Gloria Arroyo pasmerkė pastarąjį išpuolį ir nurodė pasiųsti į regioną daugiau karių.

„Būtina visomis išgalėmis siekti, kad aukos sulauktų teisingumo, o kaltininkams būtų skirtos griežčiausios įstatymų numatytos bausmės“, – sakė prezidentė skubiai sušauktame posėdyje, kuriame buvo tariamasi, kaip pažaboti smurtą.

Po pirmadienio žudynių nuo pareigų buvo nušalintas Magindanao provincijos policijos vadas.

Vidaus reikalų sekretorius Ronaldo Puno sakė, kad tyrimas bus atliktas per kelias artimiausias dienas ir visi įtariamieji bus suimti.

„Šventų karvių nėra, – sakė jis televizijai. – Įvykdyti nusikaltimai bus ištirti. Turime informacijos apie kai kuriuos asmenis – ne tik tuos, kurie įsakė surengti žudynes, bet ir tuos, kurie jas įvykdė.“

Kariškiai nurodė, jog tarp žuvusiųjų buvo Genalyn Tiamzon-Mangundadatu, kuri važiavo į Magindanao gubernatoriaus kandidatus registruoti savo vyro Esmaelo Mangundadatu. Pastarasis ketina susigrumti rinkimuose su dabartiniu provincijos gubernatoriumi Andalu Ampatuanu, kuris vadovauja vienam įtakingam vietos klanui.

A.Ampatuanas jau tris kartus buvo išrinktas Magindanao gubernatoriumi, tačiau tuose rinkimuose jis buvo vienintelis kandidatas. Anksčiau šiais metais jis atsistatydino iš posto, tačiau manoma, jog tokiu būdu tik siekė apeiti renkamiems valdininkams taikomus kadencijų skaičiaus ribojimus.

Vienas iš jo sūnų yra Mindanao musulmonų autonominio regiono, kuriam priklauso šešios šios salos provincijos, gubernatorius. Ampatuanų giminė yra politinė G.Arroyo sąjungininkė.

Vietos ir užsienio žiniasklaidai po pastarųjų žudynių kol kas nepavyko susisiekti nė su vienu to klano nariu.

E.Mangudadatu pranešė, kad šiuo metu jis rūpinasi keturiais žmonėmis, kuriems pavyko išsigelbėti per žudynes Magindanao provincijoje. „Jie išeis į viešumą tinkamu laiku. Dabar jie saugūs su mumis“, – sakė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min