Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 9d. 11:33

„Financial Times“: jau aišku, koks bus kitas Vladimiro Putino žingsnis Ukrainoje

Separatistai Donecke
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Separatistai Donecke

Po intervencijos į Krymą Vakarai spėliojo, koks bus kitas Vladimiro Putino žingsnis. Dabar, kaip rašo „Financial Times“, kurį cituoja Tvn24.pl, Rusijos prezidento tikslai jau yra aiškūs: destabilizuoti padėtį Ukrainoje prieš gegužę vyksiančius prezidento rinkimus.

„Paskutinis dalykas, kurio norėtų Rusijos prezidentas, tai didelis žmonių aktyvumas rinkimuose ir balsai už vakarietiškas vertybes Ukrainoje. Norint išvengti tokių rezultatų, jis daro, ką gali, kad šalį būtų kuo sunkiau valdyti“, – tokią nuomonę redakcijos skiltyje skelbia Londono dienraštis.

„FT“ pastebi, kad Rusijos siūlomi diplomatiniai krizės sprendimo būdai reikštų, jog Ukraina privalo visiškai atsisakyti narystės NATO ir grįžti į Maskvos planuojamą federaciją. Tokie veiksmai teisinami neva „rusakalbių gyventojų apsauga Rytų Ukrainoje, bet tai sugriautų Ukrainą kaip vieningą valstybę“.

JAV ir ES neturi atmesti galimybių diplomatinėmis priemonėmis išspręsti situaciją su Rusija. Bet yra visiškai aišku, kad Rusijos siūlymas nėra toks. Kol V.Putinas priešinasi, JAV ir ES privalo laikytis tvirtos pozicijos, – teigia „FT“.

Britų dienraštis taip pat tvirtina, kad V.Putinas grįžo prie jam priimtinos „gniuždymo ir grasinimo kalaviju politikos, siekiant mesti iššūkį Vyriausybei Kijeve“. Be to, Maskva didina ekonomines sankcijas, o „Gazprom“ drastiškai padidino dujų kainas Ukrainai. O tai esą ne tik žlugdo Europos pastangas stabilizuoti Ukrainos ekonomikos padėtį, bet ir turi pagąsdinti tas šalis, kurios irgi yra priklausomos nuo rusiškų gamtos išteklių.

„FT“ vertinimu, pastarieji įvykiai, kai nežinomi prorusiškai nusiteikę protestuotojai užėmė administracinius pastatus trijuose Rytų Ukrainos miestuose, yra tik „tikslūs pirmojo intervencijos į Krymą atspindžiai“.

Todėl, dienraščio teigimu, Vakarai pirmiausia privalėtų pasakyti Maskvai, kad Kijevas turi teisę ir pareigą grąžinti ramybę savo rytiniuose miestuose. Antra – V.Putinui būtina priminti, kad jau paskelbtos sankcijos Rusijai tėra pirmasis žingsnis.

„JAV ir ES neturi atmesti galimybių diplomatinėmis priemonėmis išspręsti situaciją su Rusija. Bet yra visiškai aišku, kad Rusijos siūlymas nėra toks. Kol V.Putinas priešinasi, JAV ir ES privalo laikytis tvirtos pozicijos“, – teigia „FT“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min