TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Financial Times“: V.Putinas – ne genialus strategas, bet negalvojantis lošėjas

Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Dar prieš keletą mėnesių kai kurie politikos apžvalgininkai ir Rusijos propagandos paveikti žmonės Vakaruose gyrė Vladimirą Putiną, vaizduodami jį kaip tvirtą ir ryžtingą lyderį – tikrą priešpriešą neva pasyviam JAV vadovui Barackui Obamai. Vis dėlto, po Malaizijos lainerio „Boeing 777” numušimo tokios kalbos priverčia pasijusti nejaukiai, laikraštyje „Financial Times“ teigia apžvalgininkas Gideonas Rachmanas.

Akivaizdu, kad Rusija suteikė Ukrainos separatistams raketų ir tai nėra tiesiog amoralus sprendimas. Šis sprendimas taip pat paneigia mitą, kad V.Putinas neva yra genialus strategas. Atvirkščiai, jis yra negalvojantis azartiškas lošėjas, kurio paranojos ir cinizmo perpildyta politika veda Rusiją į ekonominę ir politinę izoliaciją, tvirtina britų apžvalgininkas. 

„Rusijos valdžia šiuo metu turi priimti sunkų sprendimą. Jei ji sutiks bendradarbiauti su tarptautine bendruomene dėl lainerio katastrofos, tyrimo rezultatus Rusijai bus sunku pripažinti ir priimti. Tačiau jeigu ji ir toliau tikės tik savo pačios išgalvotomis sąmokslo teorijomis ir sugalvos pasiųsti savo reguliarios kariuomenės dalinius į rytų  Ukrainą, tai dar labiau papiktintų tarptautinę bendruomenę“, – teigia G.Rachmanas ir pabrėžia, kad ekonominės sankcijos grėstų politine Rusijos izoliacija.

Ginklų, kuriais galėjo būti numušti lėktuvai, suteikimas teroristams, nebuvo vienintelė V.Putino klaida. Kremliaus šeimininkas padarė dar keturias dideles klaidas.

Ginklų, kuriais galėtų būti numušti lėktuvai, suteikimas teroristams nebuvo vienintelė V.Putino klaida.

Pirmiausia jis neadekvačiai reagavo į Ukrainos bandymus suartėti su Vakarais. Reikia nepamiršti, kad Ukrainos narystė ES ir NATO tėra tolimos ateities perspektyva.

Be to, Rusija sukėlė chaosą Ukrainoje, kurio pati jau nebegali sukontroliuoti. Net jei ir ne pati Maskva davė nurodymus numušti Malaizijos lainerį, būtent jai tenka atsakomybė už tai, kad savo veiksmais sudarė puikias sąlygas tokiam išpuoliui.

Dar viena V.Putino klaida yra rusiško nacionalizmo propaganda. Nors ji ir išaugino Rusijos lyderio reitingus iki neregėtų aukštumų, bet drauge apribojo jo politinių sprendimų laisvę. V.Putinas dabar yra priverstas palaikyti rytų Ukrainoje siaučiančias teroristų grupuotes, nes Rusijos žmonėms jo įteigta, kad rusai Ukrainoje neva tai engiami fašistų.

Paskutinė V.Putino klaida yra ta, kad jis netikėjo Vakarų sugebėjimu smogti skaudžiu sankcijų vėzdu Rusijai. G.Rachmanas pripažįsta, kad sankcijos buvo pavėluotos, Vakarai jų vengė, bet galiausiai jos vistiek buvo įvestos.

Nors Maskva sukėlė konfrontaciją su Vakarais, o NATO mato kaip grėsmę savo saugumui, vis dėlto, didžiausias geopolitinis iššūkis Maskvai yra ir bus kylanti Kinijos galybė.

„Financial Times“ apžvalgininkas perspėja, kad dabartinio Rusijos vadovo politika yra pavojinga Vakarams, tačiau dar didesnę grėsmę ji kelia pačiai Maskvai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min