-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Finansinė sankcija, kuri galėtų priversti V.Putiną atsisakyti okupacinių ambicijų

Nors Rusija apsimeta, kad Vakarų taikomos ekonominės sankcijos jos neveikia, iš tiesų šioje šalyje dėl to jau kyla nerimas. Be to, Vakarai turi ir kitų patikimų priemonių apmalšinti Vladimiro Putino imperines ambicijas, skelbiama „Financial Times“.
Valiutos keitykla Maskvoje
Valiutos keitykla Maskvoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

V.Putinas šiuo metu turi laiko apmąstyti, kas įvyko Ukrainoje ir pasirinkti vieną iš dviejų galimų kelių, rašoma publikacijoje. Pirmasis – bandyti okupuoti naujas teritorijas, iš dalies atkurti buvusią Sovietų Sąjungą ir įsivelti į ilgą konfrontaciją su Vakarais. Kitas – išsaugoti jau aneksuotą Krymą ir bandyti atkurti santykius su JAV ir Europos Sąjunga. Kelio pasirinkimas priklauso ir nuo Vakarų veiksmų.

„Vakarų valstybės yra pajėgios atriboti Rusiją nuo pasaulio finansinės sistemos. Šios sistemos raktas yra Briuselyje. Tai Pasaulinė tarpbankinių finansinių telekomunikacijų organizacija, taip pat žinoma kaip SWIFT“, – skelbiama straipsnyje. 

Vakarų valstybės yra pajėgios atriboti Rusiją nuo pasaulio finansinės sistemos. Šios sistemos raktas yra Briuselyje. Tai Pasaulinė tarpbankinių finansinių telekomunikacijų organizacija, taip pat žinoma kaip SWIFT

„Jau dabar įvestos sankcijos prieš Rusiją Kremliui tapo nemaloniu netikėtumu. Maskva ir toliau apsimeta, kad kelionių vizų išdavimo apribojimai ir aktyvų įšaldymas jai nerūpi. Tačiau iš tiesų nemažai žmonių iš artimos V.Putinui aplinkos ne juokais susirūpinę tuo, kad negali keliauti ar laisvai disponuoti finansais. Kremliuje taip pat bijoma trečiojo sankcijų etapo pasekmių“, – rašoma straipsnyje. Pažymima, kad itin bijoma priemonių, kurios atkirto Iraną nuo pasaulinės finansų sistemos. 

Tiesa, Vakarų valstybės supranta, kad SWIFT kaip finansinio ginklo naudojimas turi ir neigiamą pusę. „Trumpalaikėje perspektyvoje Maskvos pašalinimas iš SWIFT sistemos Maskvoje sukels chaosą. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje tai gali priartinti dieną, kuomet Rusija ir, kas svarbiau, Kinija sukurs savo sistemą pinigų tarpbankiniams pavedimams. Tai sudėtinga užduotis, nes priešingu atveju tai jau būtų buvę padaryta. Tačiau žinoma, kad kinai ir rusai tokią galimybę svarsto“, – rašo publikacijos autorius. 

Yra ir kitų, ne tokių drastiškų finansinės kovos būdų. Beje, JAV gali kovoti ir viena. Vašingtonas gali tarptautinėms finansinėms organizacijoms leisti pasirinkti – vykdyti verslą su JAV ar su Rusija. „Turint galvoje, kad Rusija yra aštunta pagal dydį pasaulio ekonomika, sunku būtų rasti nors vieną didelę finansinę organizaciją, kuri savanoriškai atsisakytų dolerinės sistemos tam, kad išsaugotų santykius su Rusija“, – skelbia „Financial Times“. 

Ar JAV pasiryžusi taip toli eiti? Dabartinėje situacijoje – vargu. Tačiau jeigu situacija ir toliau bus eskaluojama, šios finansinės sankcijos gali tapti realybe: „Žinoma, jeigu V.Putinas laiko save imperatoriumi, pasiryžusiu Maskvai bet kokia kaina grąžinti buvusios Sovietų Sąjungos teritorijas, tai jo nesustabdys. Tačiau duomenys V.Putino aplinkoje rodo, kad Rusijos prezidentas ryžtingas žmogus, tačiau beprotiškumas jam nėra būdingas“. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius